Բաղրամյան 26-ի դռները բացվեցին քաղաքացիների առջև (Տեսանյութ)
Այսօր Անկախության 27 ամյակի կապակցությամբ վարչապետի նստավայրում կազմակերպված տոնական միջոցառման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Բաղրամյան 26 հասցեում նախկին նախագահական նստավայրի դարպասները բացվելու են և տարածքը դառնալու է զբոսավայր ՀՀ քաղաքացիների համար։
«Հայաստանի քաղաքացիները այսուհետև ազատ կարող են մուտք գործել վարչապետի, հետագայում՝ նախագահի նստավայրի տարածք և այն օգտագործել որպես զբոսավայր, ժամանացի տարածք։ Մենք հույս ունենք, որ այս դռները այլևս երբեք չեն փակվի՝ խորհրդանշելով, որ Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանությունը այլևս անշրջելիորեն պատկանում է ժողովրդին, ՀՀ քաղաքացիներին», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Նրա խոսքից հետո դարպասները բացվեցին, և այնտեղ խմբված քաղաքացիները ներս մտան, մոտեցան Փաշինյանին ու սկսեցին լուսանկարվել, ողջագուրվել նրա հետ։
Նշենք, որ տոնական միջոցառմանը մասնակցում են Հայաստանի և Արցախի նախագահները, ՀՀ ԱԺ նախագահը և այլ պաշտոնատար անձինք։

Ворота резиденции на Баграмяна 26 открыты для граждан (Видео)
Сегодня в ходе праздничного мероприятия по случаю 27-ой годовщины Независимости Республики Армения в резиденции премьер-министра, Никол Пашинян заявил, что ворота бывшей президентской резиденции на Баграмяна 26 будут открыты для посещений и прогулок граждан на этой территории.
«Граждане Армении впредь могут свободно входить на территорию резиденции премьер-министра, а в дальнейшем резиденции президента, и использовать ее для прогулок и времяпровождения. Мы надеемся, что эти двери больше никогда не закроются, символизируя, что власть в Армении принадлежит народу, гражданам Республики Армения», - заявил Никол Пашинян.
После его слов ворота открылись и собравшиеся граждане вошли на территорию резиденции, подошли к Пашиняну, начали фотографироваться и обниматься с ним.
Отметим, что в праздничном мероприятии участвуют президенты Армении и Республики Арцах, председатель Национального Собрания Армении и другие должностные лица.