Սա ինչ աշխատանքի ձև է, չեք կարծում, որ Դուք պետք է փոխհատուցում տաք, որովհետև Ձեր աշխատանքը նորմալ չեք արել. Փաշինյանը՝ Սուրենավանի համայնքապետին
22/09/2018 12:56
Երբ վարչապետ էի ընտրվել, մի շաբաթ հետո ասացին, որ Սուրենավան համայնքում կարկուտ է եկել, դա ե՞րբ էր, Արարատի մարզպետարանում համայնքապետերի հետ հանդիպմանը հարց ուղղեց աշխատանքային այցով մարզում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մայիսի 21-ին», - պատասխանեց Սուրենավանի համայնքապետը:
Փաշինյանն ասաց, որ հակակարկտային կայաններ են տեղադրված համայնքներում և ինքը հանձնարարել է հետաքրքվել, թե ինչն է պատճառը, որ դրանք չեն աշխատել:
«Գնացին, եկան, ասացին շատ պարզ՝ պարզապես լիցքավորված չեն եղել էդ կայանները», - ասաց Փաշինյանը:
«Մի հատը գողացած ա եղել», - նկատեց համայնքապետը:
Վերջինիս արձագանքեց Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանն՝ ասելով, թե պետք չի անհիմն հայտարարություններ անել:
«Համայնքում կա 4 հակակարկտային կայան, որից 3-ը լիցքավորված են եղել, 4-րդը՝ ձեր փոխանցում չկատարելու և դեռևս նախորդ տարվանից կուտակված պարտքերի պատճառով լիցքավորված չի եղել: Երեքն աշխատել են և ամբողջ ամպը ուղղել են այդ 4-րդի հատվածում, որն էլ չաշխատելու պատճառով ջարդվել է 120-130 հեկտար ծիրանի այգիների գլխին», - ասաց մարզպետը:
Վարչապետն արձագանքեց, որ ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ կայանները տեղադրվում են, դրանք չեն աշխատում, չարաշահումներ են արվում, գումարները մսխվում են.
«Հետո էլ ասում են եկեք հրթիռ առնենք: Վաղը հրթիռ կառնենք, հետո էլ կասեն սրանք էլ չեն աշխատում, որովհետև հրթիռի մի մասն են հանել ու ծախել: Հիմա, օրինակ, Ձեր գյուղի ժողովուրդն ակնկալում է, որ կառավարությունն իրեն կարկտահարման դիմաց պետք է փոխհատուցում տա: Իսկ չեք կարծո՞ւմ, որ Դուք պետք է փոխհատուցում տաք, որովհետև Ձեր աշխատանքը նորմալ չեք արել: Ամեն ինչ արվում է, որ կարկուտը գա, դաշտերը ջարդի, հետո էլ ասեն, թե, կառավարություն, փոխհատուցի: Սա ի՞նչ աշխատանքի ձև է»:

Не считаете, что Вы должны предоставить компенсацию, поскольку Вы свою работу нормально не выполнили – премьер-министр главе общины Суренаван
22/09/2018 14:00
«Через неделю после того, как я был избран премьер-министром, мне сказали, что в общине Суренаван выпал град, когда это было?» – спросил в администрации Арартской области в ходе встречи с главами сельских общин премьер-министр Никол Пашинян.
«21-го мая», - ответил руководитель общины Суренаван.
Никол Пашинян заявил, что в общинах установлены противоградовые станции, и он поручил выяснить, по какой причине они не работали.
«Пошли, узнали и сказали, что все очень просто – эти станции не были заряжены», - отметил Никол Пашинян.
«Одна была украдена», - сообщил глава сельской общины.
Губернатор Араратской области, отреагировав на это, отметил, что не нужно делать безосновательные заявления.
«В общине есть 4 противоградовые станции, 3 из них были заряжены, а четвертая не была заряжена из-за того, что вы не сделали перечисление и накопившихся еще с прошлого года долгов. Три станции работали и направили облака на территорию этой четвертой не работавшей станции и в результате 120-130 гектаров абрикосовых садов пострадали», - сказал губернатор.
Премьер отметил, что создалась ситуация, когда станции устанавливаются, но не работают, допускаются злоупотребления, растрачиваются средства.
«Потом говорят, давайте купим противоградовые ракеты. Завтра мы купим ракеты, потом скажут, они тоже не работают, поскольку часть ракеты демонтировали и продали. Сейчас, например, жители вашего села ожидают, что правительство должно предоставить им компенсацию за нанесенный градом ущерб. Не считаете, что Вы должны предоставить им эту компенсацию, поскольку Вы свою работу нормально не выполнили. Все делается, чтобы град нанес ущерб полям, а потом говорили, пусть правительство возместит. Что это за стиль работы?»