Մի՞թե այդ չարաբաստիկ գազելներն ավելի ազդեցիկ գործոն են, քան՝ հեղափոխական էյֆորիան. Աշոտյանն արձագանքել է Փաշինյանին
23/09/2018 17:53
Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, թե ընտրություններին մարդկանց մասնակցությունը պասիվ է, քանի որ «գազելներով» նրանց չեն բերում ընտրատեղամասեր, ինչպես անում էր նախկին իշխանությունը։
«Չեմ ուզում հավատալ, որ վարչապետը ընտրությունների ցածր մասնակցությունը բացատրում է նախկինում գազելներով մարդ բերելու պրոցեսով։
Մի՞թե այդ չարաբաստիկ գազելները ավելի ազդեցիկ գործոն են, քան՝ հեղափոխական էյֆորիան, վարչապետի անձնական PR-ը և արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ կացմակերպելու խոստումը։
Փաստորեն, արհեստական քաղաքական օրակարգի շուրջ մարդկային մոբիլիզացիան վտանգված է», - ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է Աշոտյանը։
«Կա այսպիսի վիճակագրություն, որ նախորդ տարվա Երևանի ավագանու ընտրությունների համեմատ ակտիվությունը շատ փոքր՝ 1-2 տոկոսով ավելի քիչ է։ Սակայն դա բացատրվում է նրանով, որ այս ընտրություններին գազելներով, ավտոբուսներով ընտրողներին ընտրատեղամասեր բերել չկա, բայց ես հույս ունեմ, որ, այնուամենայնիվ, մեր քաղաքացիներն ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն՝ անկախ գազելների գոյությունից», - այսօր ավելի վաղ ասել էր Նիկոլ Փաշնյանը։

Неужели эти злосчастные «газели» более влиятельный фактор, чем революционная эйфория – Армен Ашотян отреагировал на заявление Никола Пашиняна
23/09/2018 18:58
Заместитель председателя Республиканской партии Армении, депутат парламента Армен Ашотян прокомментировал заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна, согласно которой пассивности избирателей на выборах в Совет старейшин Еревана обусловлена тем, что их не перевозят на участки на микроавтобусах, как это делала прежняя власть.
«Не хочу верить в то, что премьер объясняет низкую явку на выборах процессом перевозки в прошлом избирателей к участкам на «газелях».
Неужели эти злосчастные «газели» более влиятельный фактор, чем революционная эйфория, личный PR премьер-министра и обещание организовать внеочередные парламентские выборы?
Фактически, мобилизация людей вокруг искусственной политической повестки под угрозой», - написал на своей странице в Facebook Армен Ашотян.
«Есть статистика, что по сравнению с прошлогодними выборами в Совет старейшин Еревана активность чуть ниже – на 1-2%. Однако это объясняется тем, что перевозка избирателей на участки на микроавтобусах и автобусах осталась в прошлом. Но я надеюсь, что, тем не менее, наши граждане примут активное участие в выборах, независимо от газелей», - заявил сегодня ранее Никол Пашинян.