Հարավկորեացիների ավելի քան 87 տոկոսը պաշտպանում է Կիմ Չեն Ընի պատասխան այցը
Կորեայի Հանրապետության բնակիչների մոտ  87,4 տոկոսը պաշտպանում է ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի պատասխան այցը Սեուլ՝ անցած շաբաթ Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինի Փհենյան կատարած ուղեւորությունից հետո: Այդ մասին վկայում են հարցման տվյալները, որը Hankook Research ընկերության կողմից անցկացվել են KBS հեռուստաալիքի համար, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդի՝ Հարավային Կորեա այցին դեմ է արտահայտվել հարցման մասնակիցների 10,3 տոկոսը:
Նաև հարցվածների բացարձակ մեծամասնությունը՝ 83,4 տոկոսը, դրական է գնահատել Հյուսիսային ու Հարավային Կորեաների ղեկավարների երրորդ հանդիպման արդյունքները: Բացասական գնահատական է տվել հարցվածների միայն 12,3 տոկոսը:
Հարցման մասնակիցների կեսից ավելին (58,8 տոկոսը) միջկորեական հարաբերությունները նշել Է որպես քաղաքականության այն ոլորտը, որտեղ Մուն Չժե Ինի վարչակազմը առավել մեծ հաջողությունների Է հասել: Հարցումը սեպտեմբերի 21-22-ին անցկացվել է հազար մարդու շրջանում: Վիճակագրական առավելագույն անճշտությունը կազմել Է 3,1 տոկոսային կետ:

Более 87% южнокорейцев поддерживают ответный визит Ким Чен Ына в Сеул
Около 87,4% жителей Республики Корея поддерживают ответный визит лидера КНДР Ким Чен Ына в Сеул после состоявшейся на прошлой неделе поездки южнокорейского президента Мун Чжэ Ина в Пхеньян, показали данные опроса, проведенного компанией Hankook Research для телеканала KBS, передает РИА Новости.
Против визита северокорейского лидера в Южную Корею высказались 10,3% опрошенных.
Также абсолютное большинство респондентов — 83,4% — позитивно оценили итоги третьей встречи лидеров Северной и Южной Кореи. С негативной оценкой выступили только 12,3% опрошенных.
Более половины респондентов (58,8%) назвали межкорейские отношения сферой политики, в которой администрация Мун Чжэ Ина добилась наибольших успехов.
Опрос проводился 21-22 сентября среди тысячи человек. Максимальная статистическая погрешность составила 3,1 процентного пункта.