Առաջիկա երեք ամսվա ընթացքում 1,5 մլրդ գումար հետ կբերվի պետբյուջե. Դավիթ Սանասարյան
Պետությանը պատճառված գումաները հետբերման պրոցեսի մեջ են, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը:
«Հայրենիք-Սփյուռք ՊՈԱԿ-ից արդեն 48 մլն դրամի վերադարձ եղել է պետական համապատասխան հաշվին: Արդեն գոյություն ունի ժամանակցույց, որ կարճ ժամանակում մնացածն էլ կվերադարձվի», - նշեց նա:
Սանասարյանն ընդգծեց՝ կարող է պաշտոնապես հայտարարել, որ առաջիկա երեք ամիսների ընթացքում 1,5 մլդ գումար հետ կբերվի պետբյուջե:
Հարցին, թե ո՞ր ակունքներից են այդ գումարները հետ բերվելու, Սանասարյանը մատնանաշեց, մասնավորապես, Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր և  «Լուսանշան» ՊՈԱԿ-ները:
Նա ընդգծեց, որ հաջորդ շաբաթ վարչապետին կներկայացվեն նաև Ագրարային համալսարանի և Էջմիածնի քաղաքապետարանում արված ստուգումների արդյունքները:

1.5 billion AMD to be returned to state budget in upcoming months: State Control Service head
The process of returning the money belonging to the state is underway, head of the State Control Service Davit Sanasaryan told the reporters on Thursday.
“We have already returned 48 million AMD from Armenia-Diaspora state non-trade organization. We have established timeframe, in a short period of time the rest will be returned,” he said.
Sanasaryan stressed that he can officially state that in the upcoming 3 months 1.5 billion AMD will be returned to the budget.
As to the sources from where the money will be returned, Sanasaryan mentioned High Voltage Electricity Networks and Lusanshan state non-trade organizations.
He said next week he is going to brief to the PM on the results of the audit in Agrarian University and Etchmiadzin Municipality.