Իմ կուսակցությունն իմ համայնքն է. Ուրցաձորի համայնքապետը մանրամասներ է ներկայացնում իրեն ուղղված հրաժարականի պահանջից
01/10/2018 12:27
Արարատի մարզի Ուրցաձորի համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը որևէ կուսակցության անդամ չէ և երբևէ համայնքապետարանի աշխատակիցներին չի ասել, թե պետք է դառնալ այս կամ այն կուսակցության անդամ. այդ մասին նա հայտարարեց լրագրողների հետ հանդիպմանը։
«Իմ կուսակցությունն իմ համայնքն է», - մամուլի ասուլիսին նշեց համայնքապետը։
Հիշեցնենք՝ Ուրցաձոր համայնքի մի խումբ բնակիչներ պահանջում են համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանի հրաժարականը։ Վերջիններս համայնքապետին մեղադրում են կոռուպցիայի և ստորագրություններ կեղծելու մեջ:
«Համայնքում Մանուկ Մանուկյանը, ով ընդդիմության դերակատարն է, այսօր ձայն է բարձրացնում, թե համայնքի ղեկավարը չարաշահումներ է անում։ Նախկինում աշխատել է «Վայրի բնության և արժեքների պահպանման հիմնադրամ»-ում, տնօրենի հետ խնդիրներ ուներ, ես իրեն ուղղորդել եմ, որ գնացեք, ձեր խնդիրները ինքներդ լուծեք, իսկ ես պատրաստ եմ աջակցել ձեզ։ Նա միշտ մտել է իմ տուն օրվա տարբեր ժամերին, հյուրասիրվել, դուրս եկել։ Արդյոք այս տարիների ընթացքում չէր տեսել այդ չարաշահումները, և միայն այն ժամանակ տեսավ, երբ շանտաժով մոտեցավ ինձ, թե՝ կոնկրետ կանգնելու եք Ռուբեն Խաչատրյանի, թե իմ կողքին»,-ներկայացրեց համայնքապետը։

Моя партия – это моя община: руководитель общины Урцадзор представил подробности требования об отставке
01/10/2018 13:40
Руководитель общины Урцадзор Араратской области Армении Рафик Андреасян не является членом какой-либо партии и никогда не заставлял сотрудников сельской администрации вступать в ту или иную партию. Об этом Рафик Андреасян заявил сегодня журналистам на пресс-конференции.
«Моя партия – это моя община», - сказал он.
Напомним, группа жителей общины Урцадзор требует отставки главы сельской общины Рафика Андреасяна. Они обвиняют его в коррупции и подделке подписей.
«Манук Манукян, который является представителем оппозиции в общине, заявляет сегодня о том, что руководитель общины допустил злоупотребления. Раньше он работал в Фонде охраны дикой природы, у него были проблемы с директором и я сказал: идите, сами решайте свои проблемы, а я готов содействовать вам. Он всегда приходил ко мне домой в любое время, всегда его встречали хорошо, угощали. Разве за столько лет он не видел этих злоупотреблений? Увидел только тогда, когда подошел ко мне и начал шантажировать: кого конкретно вы поддерживаете меня или Рубена Хачатряна», - представил глава общины.