Ադրբեջանի նախագահի հետ օպերատիվ կապը դեռ հաստատված չէ. Փաշինյան
Ադրբեջանի նախագահի հետ օպերատիվ կապն այս պահի դրությամբ դեռ հաստատված չէ, ԱԺ-Կառավարություն հարց ու պատասխանի ժամանակ, ի պատասխան ՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանի հարցի, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բայց աշխատանքներ են արվում այդ ուղղությամբ, ու ես կարող եմ գոհունակությամբ նշել, որ վերջին օրերին շփման գծի երկայնքով իրավիճակը անհամեմատ ավելի հանդարտ է», - ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է Ադրբեջանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին, Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ կառավարությունն ունի ամփոփ տեղեկանք ու այդ տեղեկանքը կփոխանցեն Աշոտյանին։

Operative communication with Azerbaijani president not established yet: Nikol Pashinyan
The operative communication with the president of Azerbaijan has not been established as of the moment, Armenia’s PM Nikol Pashinyan said today at the NA-Government Q&A in response to Republican MP Armen Ashotyan’s question.
“Works are being carried out in that direction, and I may register with delight that during the recent days the situation on the Line of Contact is comparatively calm,” Pashinyan stressed.
As to Armenian citizens who are in Azerbaijan, the PM stressed that the government has a compact reference which they may pass to the MPs.