Կոնվերս Բանկն ավելի քան 1200 վարկային պայմանագրի մասով զիջել է շուրջ 320 մլն դրամի չափով տույժ տուգանք
09/10/2018 17:20
Հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ, Կոնվերս Բանկն ավելի քան 1200 վարկային պայմանագրի մասով զիջել է շուրջ 320 մլն դրամի  չափով տույժ տուգանք: Համաներման գործընթացում  ներառված են այս տարվա մայիսի 31-ի դրությամբ 271 և ավելի օր ժամկետանց, անհուսալի դասակարգված վարկեր ունեցող ֆիզիկական անձ վարկառուները:
«Մենք պատրաստակամ են քննարկել  Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղեր մինչև 31.12.2018թ  ներկայացված բոլոր  դիմումները, ինչպես նաև, անհրաժեշտության դեպքում, հաճախորդների հետ կնքել  մինչև 7 տարի ժամկետով վերավարկավորման պայմանագիր»,- ասել են Բանկում:
Թեև ամիսներ առաջ Հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխությունները վերաբերում են  միայն ֆիզիկական անձանց վարկերին, Կոնվերս Բանկը  պատրաստակամություն է հայտնում քննարկել նաև իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերի ՝  մինչև 20 մլն դրամ պայմանագրային գումարով ժամկետանց վարկերի համար կուտակված տույժ-տուգանքների ներման հնարավորությունը:
«Ակնկալում ենք, որ առաջիկայում հաճախորդների հոսքը կակտիվանա, իսկ Բանկի նախաձեռնած համաներման ծրագիրը խթան կհանդիսանա հաճախորդների հետ համագործակցության նոր եզրեր գտնելու և հաճախորդների վարկային պատմության վերականգնման համար»,- եզրափակել են Բանկում:

Converse Bank waives fines and penalties amounting to around AMD 320 mln for more than 1200 loan agreements
09/10/2018 17:12
As of October 1, Converse Bank CJSC has waived fines and penalties amounting to around AMD 320 mln for more than 1200 loan agreements.
The waiver process involves private individual borrowers having loans overdue for 271 and more days and classified as loss as of 31 May of the current year.
“We are ready to discuss all requests submitted to Converse Bank branches until 31.12.2018, and, if necessary, conclude refinancing agreements with the customers at up to 7-year maturity”, - they said at the Bank.
Although the amendments made to the Tax Code months ago refer only to loans issued to private individuals, Converse Bank is also ready to discuss the possibility of waiving the fines and penalties accrued to the overdue loans for a contractual amount up to AMD 20 mln issued to legal entities and sole proprietors.
“We expect that the customer flow will become more active soon, and the waiver program initiated by the Bank will be an incentive to find new ways of cooperation with customers and improve the customers’ credit history”, - it was concluded at the Bank.