Կոկորինը և Մամաևը պատրաստվում են մեկնաբանել իրենց մասնակցությամբ սկանդալային միջադեպերը
«Զենիթի» հարձակվող Ալեքսանդր Կոկորինը և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Պավել Մամաևը շուտով հանդես կգան հայտարարությամբ և կմեկնաբանեն հոկտեմբերի 8-ին, Մոսկվայում իրենց մասնակցությամբ տեղի ունեցած ծեծկռտուքները: Այս մասին տեղեկացրել է ֆուտբոլիստների ներկայացուցիչը.
«Նրանք տեղի ունեցածի վերաբերյալ հայտարարություն կանեն: Ես նրանց փոխարեն չեմ խոսի: Հայտարարությունը կլինի ճիշտ պահին: Այժմ նրանք ձերբակալված չեն, բայց գործ է հարուցվել: Ովքե՞ր են նրանք: Որոշեք ինքներդ», - հայտնել է Կոկորինի և Մամաևի ներկայացուցչի «Москва 24» հեռուստաալիքին:
Հոկտեմբերի 8-ին Կոկորինը և Մամաևը Մոսկվայում ծեծել են ռուսական Առաջին ալիքի հաղորդավարուհի Օլգա Ուշակովայի վարորդին, ով գանգուղեղի վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Այդ ծեծկռտուքից հետո ֆուտբոլիստները սրճարանում հարձակվել են Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի նախարարության ներկայացուցիչ Դենիս Պակի և Սերգեյ Գայսինի վրա: Երկու միջադեպերի տեսագրությունները տարածվել են համացանցում: Ֆուտբոլիստներին սպառնում է մինչև 5 տարվա ազատազրկում:

Кокорин и Мамаев готовятся выступить с заявлением об инцидентах в Москве
Нападающий «Зенита» Александр Кокорин и полузащитник «Краснодара» Павел Мамаев в ближайшее время выступят с заявлением о двух инцидентах, которые произошли в Москве 8 октября и участниками которых они стали. Об этом заявил адвокат футболистов.
«Они сделают заявление по этому поводу, я за них говорить не буду. Заявление будет, когда они решат – в нужный момент. Сейчас они не задержаны, дело возбуждено. Кто они? Решайте», — сказал адвокат в эфире канала «Москва 24».
8 октября Кокорин и Мамаев вместе со своими друзьями, среди которых был младший брат форварда Кирилл, стали зачинщиками двух драк с участием московского чиновника Минпромторга Дениса Пака и водителя ведущей Первого канала Ольги Ушаковой, который после инцидента был доставлен в реанимацию с черепно-мозговой травмой и сотрясением мозга.