Ֆրանսիացին 2 շաբաթ իրեն բժիշկի տեղ է դրել և այդ պես աշխատել հիվանդանոցներից մեկում
Ֆրանսիական Բորդո քաղաքի հիվանդանոցներից մեկում տղամարդը որպես բժիշկ է ներկայացել և այդ կարգավիճակում առնվազն 2 շաբաթ «աշխատել», հայտնում է France 3 հեռուստաալիքը:
Մոտ 50 տարեկան ֆրանսիացին, որի անունը չի նշվում, գողացել է բժշկական խալաթ ու բժշկական լսողական սարք և 2 շաբաթ շարունակ որպես բժիշկ ներկայացել: Երբ նրան «գործընկերները» հարցեր են տվել, նա պատմել է, որ եկել է այլ բաժանմունքից:
«Վերջիվերջո, նրան նկատել են հիվանդանոցի անվտանգության ծառայության աշխատակիցները»,- հայտնել է հեռուստաալիքը:
Հարցաքննության ժամանակ նա խոստովանել է իր մեղքը՝ բացատրելով, որ ճանաչման կարիք է ունեցել: Նա հավելել է, որ ամբողջ կյանքում երազել է բժիշկ դառնալու մասին: Թե հիվանդներին ինչ բուժումներ է նշանակել, կամ արդյոք նրա գործողություններից մարդիկ են տուժել՝ չի հաղորդվում:

Француз две недели выдавал себя за врача в больнице
Мужчина выдавал себя за врача в больнице французского Бордо по меньшей мере две недели, прежде чем его задержали полицейские, сообщает телеканал France 3.
Француз в возрасте около 50 лет, имя которого не называется, украл одежду врача и стетоскоп и по меньшей мере две недели выдавал себя за медика в больнице Pellegrin. Когда "коллеги" задавали ему вопросы, он рассказывал, что пришел из другого подразделения.
"В конце концов, он был замечен службой безопасности больницы, задержан и помещен под стражу", — отмечает телеканал.
На допросе в полиции задержанный признал свою вину, объяснив, что "нуждался в признании". Как сообщает радиостанция France Bleu, он также рассказал, что всю жизнь мечтал стать медиком.