Մամաևն ու Կոկորինը կալանավորվել են
Մոսկվայի դատարանը՝ խուլիգանության գործով,  մինչև դեկտեմբերի 8-ը կալանավորել է «Կրասնոդար» ակումբի կիսապաշտպան Պավել Մամաևին և «Կրասնոդարի» հարձակվող Ալեքսանդր Կոկորինին:
«Դատարանը բավարարել է միջնորդությունը՝ որպես խափանման միջոց Պավել Մամաևի և Ալեքսանդր Կոկորինի  համար ընտրել կալանավորումը մինչև դեկտեմբերի 8-ը», — հայտարարել է դատարանը:
Հոկտեմբերի 8-ին Կոկորինը և Մամաևը Մոսկվայում ծեծել են ռուսական Առաջին ալիքի հաղորդավարուհի Օլգա Ուշակովայի վարորդին, ով գանգուղեղի վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Այդ ծեծկռտուքից հետո ֆուտբոլիստները սրճարանում հարձակվել են Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի նախարարության ներկայացուցիչ Դենիս Պակի և Սերգեյ Գայսինի վրա:

Суд арестовал Мамаева и Кокорина
Тверской суд Москвы арестовал российских  футболистов, полузащитника «Краснодара» Павла Мамаева и форварда «Зенита» Александра Кокорина по делу о хулиганстве до 8 декабря.
«Ходатайство следствия об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей в отношении Павла Мамаева и Александра Кокорина  на срок до 8 декабря удовлетворить», — заявила судья.
8 октября Кокорин и Мамаев вместе со своими друзьями, среди которых был младший брат форварда Кирилл, стали зачинщиками двух драк с участием московского чиновника Минпромторга Дениса Пака и водителя ведущей Первого канала Ольги Ушаковой, который после инцидента был доставлен в реанимацию с черепно-мозговой травмой и сотрясением мозга.