Սամվել Մայրապետյանի վերաբերյալ քրեական գործը վերաբերում է 2008 թվականին. ՀՔԾ պետ
Խոշոր գործարար, Հ2 հեռուստաընկերության սեփականատեր Սամվել Մայրապետյանի վերաբերյալ քրեական գործի մասին ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը ձեռնպահ է մնում մանրամասներ հայտնելուց։ Նա, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում վկայակոչելով Մայրապետյանի փաստաբաններին, ասաց, որ Մայրապետյանին մեղադրանքն առաջադրվել է կաշառք ստանալուն օժանդակելու համար։
Հարցին, թե Մայրապետյանի վերաբերյալ քրեական գործը ի վերջո կապ ունի՞ Մարտի 1-ի հետ, Խաչատրյանը արձագանքեց. «Այդ գործով, որքանով դուք արդեն տեղյակ եք պաշտպանների հրապարակած տվյալներից, մեղադրանքը վերաբերում է կաշառք ստանալուն օժանդակելուն։ Դրանից ավել բան ես չեմ կարող ասել՝ գործի շահերից ելնելով»։
Մյուս հարցին, թե ո՞ր թվականին է առնչվում այդ քրեական գործը, Խաչատրյանը պատասխանեց. «Արդեն իսկ պաշտպաններն ասել են, որ 2008 թվականի մասին է խոսքը»։
Նկատենք, որ ավելի վաղ Aysor.amթղթակցի հետ զրույցում գործարար Սիլվա Համբարձումյանը նշել էր, որ Մայրապետյանի վերաբերյալ քրեական գործը առնչություն ունի մարտիմեկյան իրադարձությունների հետ, քանի որ ինքն այդ գործով անցնում է որպես վկա, իսկ Մայրապետյանի պաշտպանները հերքել էին այդ տեղեկությունը՝ նշելով, որ դա բացարձակ կապ չունի այդ իրադարձությունների հետքերով հարուցված քրեական գործի հետ։

Уголовное дело в отношении Самвела Майрапетяна относится к 2008 году – начальник ССС
Начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян отказался сообщить подробности об уголовном деле в отношении крупного предпринимателя, собственника телеканала «Հ2» Самвела Майрапетяна.
Сегодня в беседе с журналистами, Хачатрян, ссылаясь на адвокатов Самвела Майрапетяна, отметил, что Майрапетяну предъявлено обвинение в пособничестве во взяточничестве.
На вопрос, связано ли уголовное дело в отношении Самвела Майрапетяна с делом «1 марта», Сасун Хачатрян ответил: «Как вы уже знаете из опубликованных адвокатами данных, обвинение по этому делу касается пособничества в получении взятки. Больше этого я сказать не могу».
На другой вопрос, к какому периоду относится это уголовное дело, Сасун Хачатрян отметил: «Адвокат уже сказал, что речь идет 2008 годе».
Отметим, ранее предприниматель Сильва Амбарцумян отметила в беседе с корреспондентом Aysor.am, что уголовное дело в отношении Самвела Майрапетяна связано с событиями 1 марта 2008 года и она проходит по этому делу свидетелем. Однако адвокаты Самвела Майрапетяна опровергли эту информацию, отметив, что это совершенно не связано с возбужденным в связи с данными событиями уголовным делом.
Суд в Ереване удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы Армении и принял решение об аресте Самвела Майрапетяна на два месяца.