Նյու Յորքում 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանգստյան օրերն անցել են առանց հրաձգության
Նյու Յորքում 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանգստյան օրերն անցել են առանց հրաձգության արձանագրված դեպքերի, հայտնել է New York Daily News-ը՝ հղում անելով քաղաքային ոստիկանությանը:
Նյու Յորքի ոստիկանության դեպարտամենտի տվյալով՝ վերջին անգամ ուրբաթ օրվանից մինչև  կիրակի ընկած ժամանակամիջոցն առանց հրաձգության է անցել 1993 թվականին:
Դադարն սկսվել է հինգշաբթի առավոտյան Բրուքլինում տեղի ունեցած հրաձգությունից հետո և ավարտվել երկուշաբի օրվա ցերեկը, երբ Բրոնքսում կրակել են մի մարդու վրա:
Daily News-ը նշում Է, որ հրազենի կիրառմամբ միջադեպերի թիվը տարվա ընթացքում նվազում 1, թեև սպանությունների քանակը 2017 թվականից ի վեր, ընդհակառակը, աճել Է 8 տոկոսով:

Выходные в Нью-Йорке впервые за 25 лет прошли без стрельбы
В Нью-Йорке впервые за 25 лет выходные прошли без зафиксированных случаев стрельбы, сообщает New York Daily News со ссылкой на городскую полицию.
По данным департамента полиции Нью-Йорка, в последний раз промежуток с пятницы по воскресенье проходил без стрельбы в 1993 году.
Пауза началась в утром в четверг после стрельбы в Бруклине и завершилась в понедельник днем, когда в Бронксе выстрелили в человека.
Daily News отмечает, что число инцидентов с применением огнестрельного оружия в течение года снижается, хотя количество убийств с 2017 года наоборот выросло на 8%.