Հնդկաստանում «Տիտլի» ցիկլոնն առնվազն 26 մարդու կյանք է խլել
Հնդկաստանի Օրիսայի նահանգում առնվազն 26 մարդ է մահացել հզոր հեղեղումների հետևանքով, որոնք իր հետ բերել է երկրի արևելյան ափերում մոլեգնող «Տիտլի» ցիկլոնը, հայտնել է նահանգի կառավարությունը: Նրա տվյալների համաձայն՝ առավել մեծ թվով զոհեր են գրանցվել Հաջափաթի օկրուգում. այստեղ սողանքից 18 մարդ է մահացել:
Ներկայում «Տիտլի»-ն կորցրել է իր ուժը, սակայն Հնդկաստանի արևելյան շրջաններում ցիկլոնի հետևանքներն իրենց վրա զգացել է մոտավորապես 570 հազար մարդ: Փոթորկալի քամին, որի արագությունը հասնում էր ժամում 140 կիլոմետրի, արմատախիլ է արել ծառեր ու էլեկտրասյուներ: Առատ տեղումները մի շարք բնակավայրերում առաջացրել են հեղեղումներ, սողանքներ և տանիքների փլուզում:
Ընդհանուր առմամբ ցիկլոնի մոտենալու նախօրեին Օրիսայի հինգ օկրուգներից տարհանվել է մոտավորապես 300 հազար մարդ: Նահանգի առափնյա շրջաններում ուսումնական պարապմունքներն առաջվա պես չեղարկված են:

В Индии 26 человек стали жертвами циклона "Титли"
По меньшей мере 26 человек погибли в индийском штате Орисса в результате мощных ливней, которые принес с собой обрушившийся на восточное побережье страны циклон "Титли", сообщило во вторник правительство штата.
Согласно его данным, наибольшее число жертв зарегистрировано в округе Гаджапати: там при сходе оползня погибли 18 человек.
К настоящему времени "Титли" потерял свою силу, однако последствия циклона в восточных районах Индии ощутили на себе около 570 тысяч человек. Сильный порывистый ветер, скорость которого достигала 140 километров в час, вырывал деревья и электрические столбы. Обильные осадки спровоцировали затопление целого ряда населенных пунктов, оползни и обрушения крыш.
В общей сложности из пяти округов Ориссы в преддверии приближающегося циклона были эвакуированы порядка 300 тысяч человек. Занятия в прибрежных районах штата по-прежнему отменены.