ԱՄՆ-ն ակնկալում է, որ դեկտեմբերյան ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար, թափանցիկ. ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ
16/10/2018 11:09
ԱՄՆ-ն աջակցում է ժողովրդավար ու բարեկեցիկ Հայաստանի զարգացմանը, այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով տեղակալ Ջորջ Քենթը։
«Մենք գիտենք, որ ձեր երկրում տեղի են ունեցել ժողովրդավարական զարգացումներ, ակնկալում ենք, որ դեկտեմբերյան ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար, թափանցիկ», - հայտարարեց Քենթը։
Նա ասաց, որ սա իր երկրորդ այցելությունն է Հայաստան, առաջին անգամ հինգ տարի առաջ է եղել։ Այս անգամ հանդիպել է վարչապետի, կառավարչության, գործարար համայնքի ու քաղհասարակության ներկայացուցիչների հետ։

USA expects free, fair and transparent elections in Armenia in December:U.S. Deputy Assistant Secretary of State
16/10/2018 11:21
The United States supports democratic and prosperous development of Armenia, George Kent, U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, told the reporters in Yerevan today.
“We know about the democratic developments in your country and expect the December elections be free, fair and transparent,” Kent stated.
He said it is his second visit to Armenia, the first one was five years ago.
He stressed that this time he met with Armenia’s Prime Minister, government, business and civil society representatives.