Մանվել Գրիգորյանին վերագրվեցին այնպիսի հանցագործություններ, որ ոչ միայն նրա մտերիմները հրաժարվեցին նրանից, այլ մտերիմներից մեկի շունն անգամ տանից փախավ. Փաստաբան (Տեսանյութ)
17/10/2018 11:23
Մանվել Գրիգորյանին վերագվեցին այնպիսի հանցագործություններ, որ դրանց մասին վարչապետի ելույթը լսելը բավականին բացասական տպավորություն էր ստեղծում Մանվել Գրիգորյանի մասին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը:
Ըստ նրա՝ Գրիգորյանի հասցեին հնչած մեղադրանքներն անտարբեր չեն կարողացել թողնել անգամ նրա մտերիմ մարդկանցից մեկի շանը, որը ևս հիասթափություն է ապրել:
«Արդյունքում ոչ միայն նրա մտերիմները հրաժարվեցին, այլ մտերիմ մարդկանցից մեկի շունն անգամ տանից փախավ», - ասաց Բարսեղյանը:
Փաստաբանն ընդգծեց, որ ինքն ի սկզբանե օբյեկտիվ քննություն էր ենթարդում, մինչդեռ Գրիգորյանի ու նրա հարազատների հետ կապված շարունակվում են ուղղակի և անուղղակի քրեական գործեր հարուցվել:
«Զավեշտը հասավ նրան, որ մերձավորներից մեկի հանդեպ, որը 5 տարեկան հասակում ներխուժել է հարևանի հողամաս, քրեական գործ հարուցվեց և մեղադրանք առաջադրվեց», - նշեց նա:

Манвелу Григоряну были приписаны такие преступления, что не только близкие отказались от него, но и собака одного из близких сбежала из дома – адвокат
17/10/2018 12:26
После выступления премьер-министра о преступлениях, которые приписывались Манвелу Григоряну, создавалось довольно негативное впечатление о нем, заявил сегодня в пресс-конференции адвокат Манвела Григоряна Левон Багдасарян.
По его словам, озвученные в адрес Манвела Григоряна обвинения не могли оставить безразличным даже собаку одного из близких ему людей, которая также испытала разочарование.
«В результате, от него отказались не только близкие, но даже собака одного из близких ему людей сбежала из дома», - сказал Барсегян.
Адвокат отметил, что он изначально предполагал, что следствие будет объективным, в то время как продолжают возбуждаться напрямую и косвенно уголовные дела, связанные с Григоряном и его родственниками.
«Абсурд дошел до того, что в отношении одного из его родственников, который в пятилетнем возрасте проникал на земельный участок соседа, возбуждено уголовное дело и предъявлено обвинение», - сказал адвокат.