Չունեմ այն ենթադրությունը, որ անձի դեմ ցանկանում են «սարքել». Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան
Ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ, որ Մանվել Գրիգորյանին պատկանող տարածքում գտնված զինվորի սնունդը, հագուստը և մնացած իրերը ապրիլյան պատերազմից հետո ևս մեկ տարի մնացել են Արցախի համապատասխան տեղերում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը:
«Վայրը, որտեղից առգարավեցին այդ սնունդը, եղել է ԵԿՄ պահեստը: Այնտեղ եղել է ոչ միայն այդ սնունդը, այլև` բազմաթիվ տասնյակներով մեքենաներ, ԵԿՄ մեքենաներ: Այնտեղ այլ կառույցներին պատկանող գույք էլ է եղել: Այո, սեփականության իրավունքով տարածքը պատակնել է իմ պաշտպանյալին, բայց այստեղ եղել են տարբեր կազմակերպություններ», - մանրամասնեց նա:
Դիտարկմանը, թե ծանրոցներում նաև գտնվել են զինվորին ուղղված նամակներ, պաշտպանն ասաց, որ նամակներն արկղերի մեջ փակված են եղել ու իր պաշտպանյալը չի ունեցել դրա հետ որևէ կապ: Բաղդասարյանը ընդգծեց, որ Գրիգորյանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը:
«Կալանքի հետ կապված կան դժգոհություններ, բայց նախաքննության օբյեկտիվության հետ կապված այս պահին բացարձակ դժգոհություն չկա: Չունեմ այն ենթադրությունը, որ անձի դեմ ցանկանում են «սարքել»», - նշեց նա:

Не предполагаю, что ему хотят «пришить» что-то – адвокат Манвела Григоряна
Со всей ответственностью заявляю, что найденные на принадлежащей Манвелу Григоряну территории продукты питания со специальной маркировкой «для солдата», одежда и остальные продукты после апрельской войны еще год оставались в Арцахе, в соответствующих местах, заявил сегодня на пресс-конференции адвокат Манвела Григоряна Левон Багдасарян.
«Территория, с которой были конфискованы эти продукты – склад Союза добровольцев «Еркрапа». Там находилось не только эти продукты, но и десятки машин, машин Союза добровольцев «Еркрапа». Там было также имущество, принадлежащее другим структурам. Да, эта территория принадлежала моему подзащитному на праве собственности, однако там находились различные организации», - сказал адвокат.
На замечание, что в посылках были найдены также адресованные военнослужащим письма, адвокат заявил, что письма находились в закрытых ящиках и его подзащитный не имеет к этому никакого отношения. Левон Багдасарян также подчеркнул, что его подзащитный не принимает предъявленное ему обвинение.
«Есть недовольство в связи с арестом, но относительно объективности следствия в данный момент недовольства нет. У меня нет предположения, что ему пытаются "пришить" что-то», - отметил он.