Հայաստանն արել է ամեն ինչ, որպեսզի Խաչատուրովին վերաբերող հարցերը չազդեն ՀԱՊԿ գործունեության վրա. Զոհրաբ Մնացականյան
18/10/2018 12:22
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին հետ կանչելու հարցով քննարկումները շարունակվում են, լրագրողներին ասաց ՀՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Հայաստանն արել է ամեն ինչ, որպեսզի մեր ներքաղաքական հարցերը չազդեն ՀԱՊԿ-ի վրա: ՀԱՊԿ հեղինակությունը Հայաստանի համար այնքան կարևոր է, որքան կազմակերպության անդամ յուրաքանյուր երկրի համար», - հայտարարեց Մնացականյանը:
Հիշեցնենք, որ Յուրի Խաչատուրովը մեղադրվում է 2008 թվականի մարիտ 1-ին սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ:

Армения сделала все, чтобы вопрос Хачатурова не отразился на деятельности ОДКБ – глава МИД
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян заявил, что обсуждения и консультации по вопросу отзыва генерального секретаря ОДКБ Юрия Хачатурова продолжаются.
«Армения сделала все, чтобы внутриполитический вопрос не отразился на деятельности ОДКБ», - сказал З.Мнацаканян сегодня журналистам.
«Авторитет ОДКБ для Армении важен настолько, насколько важен другим членам Организации», - отметил он.
Напомним, что Ю.Хачатуров обвиняется в свержении конституционного строя во время событий 1 марта 2008 года в Ереване.