Կառավարությունը վավերացրեց Ճապոնիայի հետ ներդրումների ազատականացման համաձայնագիրը
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց Հայաստանի Հանրապետության և Ճապոնիայի միջև ներդրումների ազատականացման, խրախուսման և պաշտպանության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծին:
Որոշման նախագիծը ներկայացրեց Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը՝ նշելով, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Ճապոնիայի փոխհարաբերություններում գրանցվել է շարունակական առաջընթաց և զարգացում:
Նրա խոսքով՝ «Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև ներդրումների ազատականացման, խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության մասին» համաձայնագրի վավերացումը մեծ խթան կհանդիսանա երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման համար՝ դրանք բարձրացնելով որակապես նոր մակարդակի:

Government ratifies agreement on liberalization of investments with Japan
The cabinet approved today the bill on ratifying the agreement on liberalization, promotion and protection of investments between Armenia and Japan.
The bill has been presented by the acting minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan who stressed that during the recent years continuous progress and development has been registered in the relations between the two countries.
He said the ratification of the agreement will give new impetus to the development of bilateral economic relations raising them on new qualitative level.