Թրամփի խորհրդական ընկերը այցելում է Հայաստան
Թրամփի Խորհրդական, Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ Ռուդի Ջիուլիանին պատրաստվում է այցելել Հայաստան, այդ մասին տեղեկացնում է քաղաքագետ, ամերիկյան հարցերով մասնագետ Սուրեն Սարգսյանը։
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է, որ Ջիուլիանին Թրամփի աջակիցն, ընկերն ու խորհրդականն է: Նաև Թրամփի անձնական իրավաբանը: «2001թ. սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչական հարձակման ժամանակ հենց նա էր Նյու Յորքի քաղաքապետ: Ի դեպ, վերջերս Սորոսին անվանել էր «անտիխրիստ»: Դրա համար նորից ասեմ, Սորոսն ու ԱՄՆ-ն իրար հետ կապ չունեն։  Հայ-ամերիկյան օրակարգը զարգացնելու լուրջ հեռանկար ունենք», -նշել է քաղաքագետը։
Տեղեկացնենք, որ առաջիկայում՝ հոկտեմբերի 20-ին տարածաշրջանի երկրներ է այցելու Ջոն Բոլթոնը, որը ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականն է։ Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Բոլթոնը կլինի նաև Հայաստանում:

Trump’s attorney, former mayor of New York Rudolph Giuliani is visiting Armenia
Trump’s attorney, former mayor of New York Rudolph Giuliani is going to visit Armenia, political analyst, expert on American affairs Suren Sargsyan wrote in his Facebook page.
He stressed that Giuliani is Trump’s supporter, friend and advisor as well as personal attorney.
“In 2001 when September 11 terrorist attack took place he was the mayor of New York. Recently he has called Soros “antichrist”. This is why, I want to say again that Soros and the USA has no relation to each other. There is a serious opportunity to develop Armenian-American agenda,” the expert wrote.
Assistant to the U.S. President for National Security Affairs (NSA) John Bolton will also visit Armenia on October 20.