ՀՅԴ-ն ոչ մի պաշտոն չի ուզելու. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
ՀՅԴ-ն ոչ մի պաշտոն էլ չի ուզելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է ակնկալելու Դաշնակցությունը այս անգամ ևս պաշտպանելով Փաշինյանի թեկնածությունը։
«Ոչ մի պաշտոն էլ չի ուզելու։ Մենք հենց սկզբից էլ հայտարարել ենք, որ Փաշինյանի թեկնածությունը պաշտպանել չի նշանակում, որ մենք ուզում անպայման կառավարության մեջ լինել», - ասաց Ռուստամյանը՝ նկատելով, որ ՀՅԴ-ն ոչ մի սպասելիք չունի և եթե տեսնի, որ որևէ տեղում կարող է օգտակար լինել, ապա կլինի։
Խոսելով վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարության մասին, որ բարիկադները քանդելու ժամանակն է՝ Ռուստամյանն ասաց, որ իրենք վաղուց էին դրան կողմ, իսկ հայտարարությունն այն մասին, որ բարիկադները պետք է քանդել, փաստում է, որ այդքան էլ սեր և համերաշխություն չի եղել։
«Եթե փաստում ենք, որ կան բարիկադներ ու պետք է քանդել, նշանակում է, որ ընդունում ենք մեր սխալները, որ մեր ասած սերն ու համերաշխությունն այդքան էլ տոտալ բնույթ չեն կրել», - ասաց նա։

АРФД никакой должности просить не будет – Армен Рустамян
АРФ «Дашнакцутюн» никакой должности простить не будет, заявил сегодня журналистам в парламенте руководитель фракции АРФД Армен Рустамян, отвечая на вопрос, ожидает ли АРФД получить какие-либо должности, защищая кандидатуру Пашиняна и в этот раз.
«АРФД никакой должности просить не будет. Мы с самого начала заявили, что защищать кандидатуру Пашиняна вовсе не значит, мы хотим обязательно войти в состав правительства», - сказал Армен Рустамян, отметив, что у АРФД нет никаких ожиданий и, если увидит, что может быть полезной, то будет.
Касаясь заявления и.о. премьер-министра Никола Пашиняна о том, что настало время разрушать баррикады, Армен Рустамян отметил, что они давно выступали за это, а заявление о том, что нужно разрушить баррикады, значить, что на самом деле атмосферы любви и согласия не было.
«Если мы констатируем, что нужно разрушать, значит, принимаем, что озвученные нами любовь и согласие не имели тотального характера».