Սաուդյան Արաբիայի իշխանությունները ցավակցություն են հայտնել Հաշքաջիի ընտանիքին
Սաուդյան Արաբիայի Սալման բեն Աբդել Ազիզ Ալ Սաուդ թագավորը և գահաժառանգ արքայազն Մուհամեդ բեն Սալման Ալ Սաուդը ցավակցություն են հայտնել Ստամբուլում մահացած լրագրող Ջամալ Հաշքաջիի հարազատներին,  հայտել է Սաուդյան մամուլի գործակալությունը:
«Նորին Թագավորական Բարձրություն Սալման բեն Աբդել Ազիզ Ալ Սաուդը և  գահաժառանգ արքայազն, առաջին փոխվարչապետ և պաշտպանության նախարարը (Մուհամեդ բեն Սալման Ալ Սաուդը) հեռախոսազրույց են ունեցել Սալեհ Ջամալ Հաշքաջիի (Ջամալ Հաշքաջիի ավագ որդու) հետ, իրենց ցավակցությունն են հայտնել նրան և նրա ընտանիքին հանգուցյալ Ջամալ Հաշքաջիի մահվան կապակցությամբ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հոկտեմբերի 20-ին Սաուդյան Արաբիայի իշխանությունները հայտնել են թագավորության գլխավոր հյուպատոսարանում սուր վեճի հետևանքով Հաշքաջիի մահվան մասին: Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր դատախազ շեյխ Սաուդ ալ Մուաջիբը հայտարարել է, որ այս պահին քննության տակ են գտնվում երկրի 18 հպատակներ, որոնց ինքնությունը չի հայտնվում: Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ իրենց պաշտոններից հեռացվել են գահաժառանգի խորհրդական գեներալ Ահմեդ Ասիրին եւ նախարարի աստիճանով թագավորական դիվանատան խորհրդական Սաուդ ալ Քահթանին:

Власти Саудовской Аравии выразили соболезнования семье Хашкаджи
Король Саудовской Аравии Сальман бен Абдель Азиз Аль Сауд и наследный принц Мухаммед бен Сальман Аль Сауд выразили соболезнования родственникам погибшего в Стамбуле журналиста Джамаля Хашкаджи, сообщило Саудовское агентство печати.
"Его Королевское Высочество Сальман бен Абдель Азиз Аль Сауд и наследный принц, первый заместитель премьер-министра и министр обороны [Мухаммед бен Сальман Аль Сауд] провели телефонный разговор с Салехом Джамалем Хашкаджи [старшим сыном Джамаля Хашкаджи], выразили свои соболезнования ему и его семье в связи со смертью покойного Джамаля Хашкаджи", - говорится в сообщении.
В субботу власти Саудовской Аравии сообщили о смерти Хашкаджи в результате конфликта в генконсульстве королевства. Генеральный прокурор Саудовской Аравии шейх Сауд аль-Муаджиб заявил, что в настоящий момент под следствием находятся 18 подданных страны, личности которых не раскрываются. Он также сообщил о том, что со своих постов уволены советник наследного принца генерал Ахмед Асири, занимавший высокий пост в разведке королевства, и советник королевской канцелярии в ранге министра Сауд аль-Кахтани.