Խոսվում է 18-ից ընդհուպ մինչև 8 կամ 10 նախարարություն թողնելու մասին. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունները խորասուզված աշխատում են ոչ միայն իրենց համամասնական ցուցակի և ապագա ԱԺ կոնֆիգուրացիաների վրա, այլև նախապատրաստում են ապագա կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները։ Ըստ կառավարության մեր աղբյուրների՝ որոշել են կրճատել նախարարությունների թիվը, ինչը մտմտում էր դեռ նախորդ իշխանությունը, օպտիմիզացնել այն գերատեսչությունները, որոնց գործառույթները կրկնվում են կամ շատ մոտ են միմյանց։
Խոսք է գնում սոցապ և առողջապահության նախարարությունների, սպորտի-երիտասարդության և մշակույթի նախարարությունների միավորման, սփյուռքի նախարարությունն ԱԳՆ-ի «մասնաճյուղ» դարձնելու մասին։ Լուրջ քննարկման թեմա են նաև նախարարների թեկնածությունները։ Տեղաշարժեր են լինելու նաև ուժային բլոկներում։ Խոսվում է 18-ից ընդհուպ մինչև 8 կամ 10 նախարարություն թողնելու մասին»:

Hraparak: Number of ministries to be cut
Hraparak daily writes that the authorities are working intensively not only on their proportional list and NA’ future configuration but on the structural changes in the future government as well.
Citing its governmental sources, the paper writes that a decision has been made to cut the number of ministries which was considered by the previous authorities as well for optimization of institutions whose functions are either repeating or are very close to each other.
The paper says it is being spoken about social affairs and health ministries, sports, youth affairs and culture ministries and about making Diaspora Ministry Foreign Ministry’s branch.
The ministerial candidacies are also being seriously discussed. Changes are expected in force blocks. The paper says it is being spoken about leaving 8 or 10 ministries out of 18.