2019-ի պետբյուջեով վարչապետի աշխատակազմի համար նախատեսվել է 11 ծրագիր ու 41 միջոցառում. իրականացման համար նախատեսվում է 20 միլիարդ 697 միլիոն դրամ
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը 2018 թվականին իրականացնում է ՀՀ 2018-ի պետական բյուջեով հաստատված 30 ծրագիր, որոնց գծով նախատեսվել է 19 միլիարդ 686 միլիոն դրամ, ՀՀ Ազգային ժողովում 2019 թվականի բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը։
«2018-ի ինն ամսվա կտրվածքով ծախսը կազմել է 11 միլիարդ 321 միլիոն դրամ», - ասաց նա։
Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ կան նաև որոշակի խնայողություններ։
«Ուզում եմ ձեզ տեղեկացնել, որ սա պայմանավորված է դրամաշնորհների առկայությամբ, որոնց սպառման հիմնական մասն ընկնում է տարեվերջին», - ասաց նա։
Էդուարդ Աղաջանյանի խոսքով՝ ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեով վարչապետի աշխատակազմի համար նախատեսվել է 11 ծրագիր ու 41 միջոցառում։
«Դրանց իրականացման համար նախատեսվում է 20 միլիարդ 697 միլիոն դրամ», - ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը։
Նա ընդգծեց, որ 2019-ի պետական բյուջեով նախատեսված ծրագրերը 2018-ի համեմատ փոխվել են։
«Հանվել է թվով 16 ծրագիր, որը կազմում էր մոտ 8 միլիարդ 466 միլիոն դրամ ու ավելացել են թվով հինգ ծրագիր, որոնց միջոցառումների թիվը կազմում է 25 ու ընդհանուր բյուջեն կազմում է 9 միլիարդ 720 միլիոն դրամ», - ասաց նա։

Для Аппарата премьер-министра в госбюджете на 2019 год предусмотрено 11 программ и 41 мероприятие: на их реализацию выделено 20 млрд. 697 млн. драмов
Аппарат премьер-министра Армении осуществляет в 2018 году 30 программ, утвержденных государственным бюджетом на 2018 год, на реализацию которых предусмотрено 19 млрд. 686 млн. драмов, заявил сегодня в ходе бюджетных обсуждений руководитель Аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян.
«За девять месяцев 2018 года расход составил 11млрд. 321 млн. драмов», - сказал Агаджанян.
Он отметил, что есть также некоторая экономия средств.
«Хочу сообщить вам, что это обусловлено наличием грантов, основная часть реализации которых приходится на конец года», - отметил он.
По словам Э.Агаджаняна, в государственном бюджете на 2019 год для Аппарата премьер-министра предусматривается 11 программ и 41 мероприятие.
«На их реализацию предусмотрено 20 млрд. 697 млн. драмов», - сказал руководитель Аппарата премьер-министра.
Он подчеркнул, что предусмотренные бюджетом на 2019 год программы изменились по сравнению с 2018 годом.
«Были сняты 16 программ, что составляет примерно 8 млрд. 466 млн. драмов и добавлены пять программ, количество мероприятий которых составляет 25, а общий бюджет – 9 млрд. 720 млн. драмов», - сказал Эдуард Агаджанян.