Ներողություն եմ խնդրում, որ «Լույս» դաշինքն այլևս չկա. Արամ Սարգսյան
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արամ Սարգսյանը հայտարարել է խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում միայնակ մասնացելու մասին։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր հավատում էին «Լույս» դաշինքի առաքելությանն ու հաջողությանը: Ներողություն եմ խնդրում, որ դաշինքն այլևս չկա։ Համոզված եղեք, որ մենք առանձին-առանձին էլ գործելու ենք ի շահ պետության ու ժողովրդի, և այս հարցում այլընտրանք չկա:
«Հանրապետությունը» մասնակցելու է Աժ արտահերթ ընտրություններին` իր ծրագրերն ու գաղափարները իրականացնելու նպատակով: Մնացածը առաջիկայում...», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արամ Սարգսյանը։

Приношу свои извинения за то, что блока «Луйс» больше нет – Арам Саркисян
Председатель партии «Республика», депутат парламента Арам Саркисян заявил о том, что партия будет самостоятельно участвовать в предстоящих парламентских выборах 9 декабря.
«Благодарю всех тех, кто верил в миссию и успех блока «Луйс». Приношу свои извинения за то, что блока больше нет. Будьте уверены, что и по отдельности мы будет действовать во благо государства и народа, в этом вопросе альтернативы нет.
Партия «Республика» примет участи в парламентских выборах для реализации своих программ и идей. Остальное в дальнейшем…», - написал на своей странице в Facebook Арам Саркисян.