Նոյեմբերի 9-ին Երևանում կկայանա SME Banking Club-ի հերթական սեմինարը
Նոյեմբերի 9-ին Երևանում կկայանա SME Banking Club-ի հերթական սեմինարը՝ նվիրված ՓՄՁ ոլորտի զարգացման համաշխարհային միտումներին և տնտեսության որոշ ոլորտներում գործող ՓՄՁ վարկավորման հնարավորություններին: Սեմինարը անցկացվում է Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ:
«SME Banking Club-ը բիզնես-բանկիրների միջազգային մասնագիտական ցանց է, որի նպատակը ՓՄՁ վարկավորում իրականացնող լոկալ, տարածաշրջանային, գլոբալ բանկերի և ֆինանսական կազմակերպությունների մասին տեղեկատվության, ինչպես նաև այդ ոլորտում ֆինանսավորման փորձի փոխանակումն է: SME Banking Club-ը համագործակցում է միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների, ֆինանսական կառույցների՝ այդ թվում առևտրային բանկերի հետ, որոնք, ՓՄՁ-երին ֆինանսական և ոչ ֆինանսական տարաբնույթ ծառայությունների մատուցման միջոցով, փորձում են բարձրացնել իրենց ֆինանսական ծառայությունների արժեքը և հասնել որակական նոր բարձունքների», - ասաց SME Banking Club-ի հիմնադիր, գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրեյ Գիդուլյանը:
2010թ ի վեր SME Banking Club-ը պարբերաբար տարածաշրջանային և միջազգային բանկային միջոցառումներ է իրականացրել Լեհաստանում, Վրաստանում, Ուկրաինայում, Ղազախստանում և Եգիպտոսում:
«Սա SME Banking Club-ի հետ Կոնվերս Բանկի համագործակցության շրջանակներում առաջին սեմինարն է Հայաստանում, որի նպատակը ոչ միայն ՓՄՁ ոլորտի զարգացման միտումների մասին համապարփակ տեղեկատվության փոխանցումն է մասնակիցներին: Մենք ակնկալում են, որ արդյունքում կստեղծվի Հայաստանում հարթակ, որի շրջանակներում արդյունավետ համագործակցությունը հիանալի նախադրյալ կդառնա ՓՄՁ ֆինանսավորման ոլորտի հետագա զարգացման համար», - ասաց Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը:
Երևանյան սեմինարին կմասնակցեն հյուրեր արտերկրից և ՀՀ բանկային համակարգից: Մասնավորապես, որպես բանախոսներ հանդես կգան SME Banking Club_ի հիմնադիր Անդրեյ Գիդուլյանը, ինչպես նաև ոլորտի փորձագետներ Ալեքսեյ Սայապինը, Իվան Երկոն և Միխայիլ Մեդկոն՝ զեկույցներ ներկայացնելով ՓՄՁ բանկինգի զարգացման միջազգային ամենաարդիական միտումների, ՓՄՁ ագրոսեկտորի վարկավորման,էներգաարդյունավետ և այլընտրանքային էներգետիկայի ֆինանսավորման վերաբերյալ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել՝ ուղարկելով հայտ [email protected] էլեկտրոնային հասցեին կամ SME Banking Club-ի ֆեյսբուքյան էջին: Սեմինարին մասնակցությունը անվճար է:

SME Banking Club seminar to be held in Yerevan on November 9
Another seminar by SME Banking Club will be held in Yerevan on November 9, dedicated to global trends in SME sector development and SME lending opportunities in some sectors of economy. The seminar is initiated and supported by Converse Bank.
“SME Banking Club is a professional international platform for business bankers, aimed at exchange of information and experience on the services that global, regional, local banks and financial companies offer to micro, small and medium businesses. SME Banking Club cooperates with international financial organizations, financial structures- including commercial banks, which seek to increase the value of their financial services by providing a variety of financial and non-financial services for SMEs, and are ready to respond to the most critical challenges of the present and thus achieve a new level in development of their banking business”, - said Andrey Gidulyan, CEO of SME Banking Club.
Since 2010, SME Banking Club has been regularly organizing regional and international banking events in Poland, Georgia, Ukraine, Kazakhstan, and Egypt.
“This is the first seminar organized by SME Banking Club in cooperation with Converse Bank in Armenia, which not just aims to communicate comprehensive information on SME development trends to the seminar participants. We emphasize SME sector development and expect that it will result in establishment of a platform in Armenia, within the framework of which efficient cooperation will become a wonderful precondition for further development of SME financing sector”, - said Rostom Badalyan, Corporate Business Director of Converse Bank.
The seminar in Yerevan will be attended by international speakers and representatives of the Armenian banking system. Speeches will be delivered by the founder of SME Banking Club Andrey Gidulyan, as well as industry experts Alexey Sayapin, Ivan Yerko and Mikhail Medko, who will report on the most recent development trends in SME banking, SME agro-lending, energy efficiency and alternative energy financing.
For preliminary registration, you need to send an application to e-mail address [email protected] or to the Facebook page of SME Banking Club. Participation in the seminar is free of charge.