Նոյեմբերի 9-ին Երևանում կկայանա SME Banking Club-ի հերթական սեմինարը
Նոյեմբերի 9-ին Երևանում կկայանա SME Banking Club-ի հերթական սեմինարը՝ նվիրված ՓՄՁ ոլորտի զարգացման համաշխարհային միտումներին և տնտեսության որոշ ոլորտներում գործող ՓՄՁ վարկավորման հնարավորություններին: Սեմինարը անցկացվում է Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ:
«SME Banking Club-ը բիզնես-բանկիրների միջազգային մասնագիտական ցանց է, որի նպատակը ՓՄՁ վարկավորում իրականացնող լոկալ, տարածաշրջանային, գլոբալ բանկերի և ֆինանսական կազմակերպությունների մասին տեղեկատվության, ինչպես նաև այդ ոլորտում ֆինանսավորման փորձի փոխանակումն է: SME Banking Club-ը համագործակցում է միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների, ֆինանսական կառույցների՝ այդ թվում առևտրային բանկերի հետ, որոնք, ՓՄՁ-երին ֆինանսական և ոչ ֆինանսական տարաբնույթ ծառայությունների մատուցման միջոցով, փորձում են բարձրացնել իրենց ֆինանսական ծառայությունների արժեքը և հասնել որակական նոր բարձունքների», - ասաց SME Banking Club-ի հիմնադիր, գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրեյ Գիդուլյանը:
2010թ ի վեր SME Banking Club-ը պարբերաբար տարածաշրջանային և միջազգային բանկային միջոցառումներ է իրականացրել Լեհաստանում, Վրաստանում, Ուկրաինայում, Ղազախստանում և Եգիպտոսում:
«Սա SME Banking Club-ի հետ Կոնվերս Բանկի համագործակցության շրջանակներում առաջին սեմինարն է Հայաստանում, որի նպատակը ոչ միայն ՓՄՁ ոլորտի զարգացման միտումների մասին համապարփակ տեղեկատվության փոխանցումն է մասնակիցներին: Մենք ակնկալում են, որ արդյունքում կստեղծվի Հայաստանում հարթակ, որի շրջանակներում արդյունավետ համագործակցությունը հիանալի նախադրյալ կդառնա ՓՄՁ ֆինանսավորման ոլորտի հետագա զարգացման համար», - ասաց Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը:
Երևանյան սեմինարին կմասնակցեն հյուրեր արտերկրից և ՀՀ բանկային համակարգից: Մասնավորապես, որպես բանախոսներ հանդես կգան SME Banking Club_ի հիմնադիր Անդրեյ Գիդուլյանը, ինչպես նաև ոլորտի փորձագետներ Ալեքսեյ Սայապինը, Իվան Երկոն և Միխայիլ Մեդկոն՝ զեկույցներ ներկայացնելով ՓՄՁ բանկինգի զարգացման միջազգային ամենաարդիական միտումների, ՓՄՁ ագրոսեկտորի վարկավորման,էներգաարդյունավետ և այլընտրանքային էներգետիկայի ֆինանսավորման վերաբերյալ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել՝ ուղարկելով հայտ [email protected] էլեկտրոնային հասցեին կամ SME Banking Club-ի ֆեյսբուքյան էջին: Սեմինարին մասնակցությունը անվճար է:

В Ереване 9 ноября состоится семинар SME Banking Club
В Ереване 9 ноября состоится семинар SME Banking Club, посвященный мировым тенденциям развития сектора МСП и возможностям кредитования МСП в некоторых секторах экономики. Семинар проводится по инициативе и при поддержке Конверс Банка.
«SME Banking Club – международная профессиональная сеть бизнес-банкиров, целью которой является обмен информацией и опытом о том, какие глобальные, региональные, локальные банки и финансовые компании предлагают микро-, малому и среднему бизнесу. SME Banking Club сотрудничает с международными финансовыми организациями, с финансовыми структурами, в том числе с коммерческими банками, которые стремятся повысить ценность своих финансовых услуг, путем предоставления разнообразных финансовых и нефинансовых услуг для МСБ, и готовы отвечать на наиболее критичные вызовы современности, и, как следствие, выводить развитие своего банковского бизнеса на новый уровень», - отметил Андрей Гидулян, CEO SME Banking Club.
С 2010 года SME Banking Club регулярно организовывает региональные и международные банковские мероприятия в Польше, Грузии, Украине, Казахстане, Египте.
«Это первый семинар, организованный в Армении в рамках сотрудничества SME Banking Club с Конверс Банком, целью которого является не только предоставление участникам семинара всесторонней информации о тенденциях развития сектора МСП. Мы придаем большое значение развитию МСП и ожидаем, что в Армении создастся платформа, на которой эффективное сотрудничество станет замечательной предпосылкой для дальнейшего развития сферы финансирования МСП», - сказал Ростом Бадалян, директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка.
В семинаре, организованном в Ереване, примут участие международные спикеры и представители банковской системы РА. В частности, выступят основатель SME Banking Club Андрей Гидулян, а также эксперты в данной отрасли Алексей Саяпин, Иван Ерко и Михаил Медко, которые представят доклады о самых последних тенденциях развития в сфере банковского кредитования МСП, кредитования агросектора МСП, финансирования энергоэффективной и альтернативной энергетики.
Для предварительной регистрации, необходимо отправить заявку на адрес электронной почты [email protected] или на страницу SME Banking Club в Facebook. Участие в семинаре бесплатно.