ԱՄՆ-ում Պուտինի և Թրամփի հանդիպման պատվին վրիպակներով հուշադրամ է հատվել
Սպիտակ տան White House առցանց խանութը նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հանդիպման պատվին 3 վրիպակով հուշադրամ է հատել և պաշտոնական կայքում այն վաճառքի հանել։
Մի կողմում դրոշների ֆոնին պատկերված են պետությունների ղեկավարները, մյուսում՝ Հելսինկիի մայր տաճարը, որի հարեւանությամբ անցկացվել են բանակցությունները: Ռուսերենով գրությունները սխալներով են («ддипломатическая история», «новое эра» и «Хельписнкий саммит»):
Հուլիսի 16-ին Հելսինկիում տեղի ունեցան Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ նախագահների առաջին լիարժեք ձևաչափով բանակցությունները: Այդ ժամանակ քաղաքական գործիչները դեմ առ դեմ ավելի քան երկու ժամ զրուցել էին:

В США отчеканили монету в честь встречи Путина и Трампа с тремя опечатками
Интернет-магазин White House отчеканил памятную монету в честь встречи Владимира Путина и Дональда Трампа с тремя опечатками и выставилее на продажу на официальном сайте.
На одной стороне монеты изображены лидеры государств на фоне флагов, на другой — Хельсинкский кафедральный собор, рядом с которым проходила встреча, также присутствуют надписи на русском с ошибками ("ддипломатическая история", "новое эра" и "Хельпинcкий саммит").
Президенты России и США провели первые полноформатные переговоры в Хельсинки 16 июля. Тогда политики беседовали тет-а-тет более двух часов.