«Ժողովուրդ». Իրավապահ մյուս կառույցները չեն վստահում ՀՀ գլխավոր դատախազությանը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների պնդմամբ` չնայած ՀՀ գլխավոր դատախազությունն օրենքով սահմանված կարգով նախաքննական մարմինների նկատմամբ վերահսկողություն իրականացնելու լիազորություններ ունի, սակայն քննիչները հատկապես նախկին իշխանություններին առնչվող քրեական գործերի վերաբերյալ շատ հանգամանքներ փորձում են դատախազությանը չհայտնել, նրանցից իրենց գործողությունների պլանները գաղտնի պահել:
Տեսակետ կա, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությանն իրավապահ մյուս կառույցները չեն վստահում, մանավանդ, որ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այդ պաշտոնում նշանակվել է նախկին իշխանությունների օրոք:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը մեկնաբանությունների համար դիմեց ՀՀ գլխավոր դատախազություն, որտեղից, սակայն, հերքեցին այդ լուրերը. «Նման տեղեկությունների տարածումը դատախազության և նախաքննական մարմինների միջև անվստահություն սերմանելու կամ առնվազն հանրության մոտ նման իրավիճակի առկայության պատրանք ստեղծելու շարքից է: Նման բան չի կարող լինել»:

«Жоховурд»: Правоохранительные органы не доверяют генеральной прокуратуре
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что несмотря на то, что генеральная прокуратура Армении в установленном законом порядке обладает полномочиями для осуществления контроля над органами предварительного следствия, однако следователи пытаются не сообщать ведомству обстоятельства по уголовным делам, особенно касающимся бывших должностных лиц, и держать в тайне план своих действий.
Есть мнение, что генеральной прокуратуре не доверяют также другие правоохранительные органы, особенно с учетом того, что генпрокурор Артур Давтян был назначен на эту должность во время прежней власти.
Издание обратилось для уточнения этих слухов в генеральную прокуратуру Армении, где эти сведения опровергли: «Распространение подобных сведений преследуют цель создать атмосферу недоверие между генпрокуратурой и органами предварительного следствия или как минимум сформировать подобные настроения в обществе. Подобного быть не может».