Հակոբ Արշակյանը կառաջադրվի որպես ռեյտինգային թեկնածու
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանն, ամենայն հավանականությամբ, կլինի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում, ինչպես նաև կառաջադրվի մեծամասնական ընտրակարգով՝ որպես ռեյտինգային թեկնածու, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։
Անդրադառնալով նախարարությունների հնարավոր կուսակցականացմանը՝ Հակոբ Արշակյանը նշեց, որ իր ղեկավարած գերատեսչությունում ժողով է անցկացրել ու արգելել զբաղվել կուսակցական գործունեությամբ աշխատանքային ժամերին:
«Քարոզարշավին ես ինչ-որ կերպ կմասնակցեմ՝ աշխատանքային ժամերից դուրս և արձակուրդի շրջանում», - ասաց Հակոբ Արշակյանը։
Նշենք, որ նախարարի պաշտոնակատարը կառաջադրվի Երևանի Դավիթաշեն, Աջափնյակ և Արաբկիր համայնքներն ընդգրկող ընտրատարածքում։

Акоп Аршакян выдвинет свою кандидатуру по рейтинговой системе
И.о. министра транспорта, связи и информационных технологий Акоп Аршакян, по всей видимости, будет включен в список партии «Гражданский договор» и выдвинут по рейтинговой системе, заявил сегодня журналистам и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий.
Касаясь возможной партизации министерств, Акоп Аршакян отметил, что провел в возглавляемом ведомстве собрание и запретил сотрудникам заниматься политической деятельностью в рабочие часы.
«Я буду участвовать в предвыборной кампании вне рабочего времени во время отпуска», - сказал Акоп Аршакян.
Отметим, что и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий выдвинет свою кандидатуру в избирательном округе, охватывающем административные районы Давиташен, Ачапняк и Арабкир.