Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսն ընդգծել է դեսպան Մինասյանի բեղմնավոր գործունեությունն՝ ուղղված հայ-վատիկանյան հարաբերությունների ընդլայնմանը
09/11/2018 15:31
Նոյեմբերի 8-ին Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսն ընդունել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպան Միքայել Մինասյանին՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Հանդիպմանը Նորին Սրբությունն անդրադարձել է դեսպան Մինասյանի պաշտոնավարման տարիներին հայ-վատիկանյան հարաբերությունների առավել ընդլայնմանն ուղղված բեղմնավոր գործունեությանը:
Դեսպան Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Սուրբ Աթոռի դրսևորած արդյունավետության, ինչպես նաև Ֆրանցիսկոս Պապի կողմից Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի հանդեպ ցուցաբերած աջակցության և ջերմության համար:
Դեսպան Մինասյանը Ն.Ս. Ֆրանցիսկոսին նվիրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպանության կողմից նախաձեռնած հայ-վատիկանյան դիվանագիտական հարաբերությունների պատմությանը նվիրված գիրքը:

Папа Римский Франциск отметил плодотворную деятельность посла Минасяна, направленную на расширение армяно-ватиканских отношений
09/11/2018 16:14
Его Святейшество Папа Римский Франциск 8 ноября принял посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна в связи с завершением дипломатической миссии.
В ходе встречи Его Святейшество обратился к плодотворной деятельности посла Минасяна в период дипломатической миссии, направленной на максимальное расширение армяно-ватиканских отношений.
Посол Микаел Минасян выразил благодарность за проявленную в ходе дипломатической миссии Святым Престолом эффективность, а также поддержку и теплое отношение Папы Римского Франциска к Армении и армянскому народу.
Посол Микаел Минасян подарил Папе Римскому Франциску инициированную посольством Армении в Ватикане книгу, посвященную истории отношений между Арменией и Святым Престолом.