«Ժողովուրդ». ԱԺ ընտրություններից հետո կառավարության կազմը կարող է միանգամայն այլ տեսք ունենալ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ ընտրություններից հետո ՀՀ կառավարության կազմը կարող է միանգամայն այլ տեսք ունենալ: Ինչպես հայտնի է, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում քաղաքական որոշում է կայացվել, որ իրենց անդամ նախարարները պետք է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Իմ քայլը» դաշինքով ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվեն:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների պնդմամբ` հիմա իշխանության ներսում քննարկումներ են ընթանում, որ եթե նախարարներից ոմանք ռեյտինգային ընտրակարգով հավաքեն բավարար քվե ու ընտրվեն պատգամավոր, ապա կվերցնեն իրենց մանդատը` պորտֆելը զիջելով այլ թիմակիցների, մանավանդ, երբ նախարարներից ոչ բոլորն են այս ընթացքում փայլել իրենց պրոֆեսիոնալիզմով:
Ու եթե ակնհայտ են խորհրդարանական առաջիկա ընտրությունների արդյունքները` մեծամասնություն կկազմի «Իմ քայլը» դաշինքը, և Նիկոլ Փաշինյանը կրկին կընտրվի վարչապետ, ապա դեռ պարզ չէ ապագա կառավարության կազմը, թե ովքեր են լինելու նախարարները»:

«Жоховурд»: После выборов состав правительства может иметь совершенно другой вид
Газета «Жоховурд» пишет, что после внеочередных парламентских выборов 9 декабря состав правительства Армении может иметь совершенно другой вид. Как известно, партия «Гражданский договор» приняла политическое решение, что ее министры должны выдвинуться по рейтинговой системе от возглавляемого Николом Пашиняном блока «Мой шаг».
Как утверждают источники издания, сейчас внутри власти идут обсуждения, что если некоторые из министров наберут по рейтинговой системе достаточно голосов и пройдут в парламент, то возьмут депутатский мандат, уступив свои портфели другим членам команды, особенно с учетом того, что за это время не все министры блистали своим профессионализмом.
И если результаты предстоящих парламентских выборов очевидны – большинство составит блок «Мой шаг» и Никол Пашинян снова будет избран премьер-министром, то пока не ясно, кто войдет в состав правительства и получит министерские портфели.