Շարմազանով. Երբեք ո՛չ մանդատի, ո՛չ ցուցակի համար կռիվ չեմ տվել, համոզված եմ, նույնը նաև՝ պարոն Աշոտյանը (Տեսանյութ)
11/11/2018 14:42
ՀՀԿ-ն, ամենայն հավանականությամբ, այսօր կընդունի որոշում, որ մասնակցելու է դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, այսօր «Հանրապետական» կուսակցության խորհրդի նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Ցուցակի հետ կապված որևէ հարց դեռ չենք քննարկել, կարող եմ ասել, որ ես երբեք ո՛չ մանդատի, ո՛չ ցուցակի համար կռիվ չեմ տվել, համոզված եմ, նույնը նաև՝ պարոն Աշոտյանը: Ամեն մեկս ունենք մեր տեղը, ու անկախ նրանից, թե ով որ համարը կլինի՝ պետք է պայքարի», - ասաց Շարամազանովը՝ պատասխանելով հարցին, թե ըստ լուրերի՝ կուսակցության ցուցակը գլխավորելու են Վիգեն Սարգսյանը, Էդուարդ Շարմազանովը և Արմեն Աշոտյանը։
Նա նշեց նաև, թե ճիշտ աշխատանքի դեպքում ՀՀԿ-ն 2-րդ տեղի հիմնական հավակնորդն է։
«ՀՀԿ-ն այսօր այլ խնդիր ունի, 2017 թվականին այլ խնդիր ուներ։ Այն ժամանակ գնում էինք 50-60 տոկոս հավաքելու և բացարձակ մեծամասնություն դառնալու, այսօր գնում ենք խորհրդարանում միակ և ամենաընդդիմադիր ուժը լինելու, երկրորդ ուժը լինելու ակնկալիքով», - ասաց Շարմազանովը։
Բոլոր նրանք, ովքեր կլինեն կուսակցության ցուցակի առաջին տասնյակում, Շարմազանովի խոսքով, պետք է առաջադրվեն որպես ռեյտինգային թեկնածուներ։

Republican party aims to become sole opposition force in parliament: Eduard Sharmazanov
The Republican party will more probably make a decision today to participate in snap parliamentary elections on December 9, spokesperson for the Republican party Eduard Sharmazanov told the reporters before the council session of the party.
“We have not discussed any issue regarding the list. I can say that I have never fought for a mandate and for being in the top of the list. The same I can say for Ashotyan,” Sharmazanov stressed, referring to the talks that the list will be topped by Vigen Sargsyan, Eduard Sharmazanov and Armen Ashotyan.
He also said in case of right activity the Republican party will become the second force in the parliament.
“Today the Republican has other issue, in 2017 it had another. That time we were going to gather 50-60% of votes and become absolute majority while today we are going to become the only opposition and hope to be the second force in the parliament,” Sharmazanov said.