Սամվել Ֆարմանյանը չի մասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը չի պատրաստվում մասնակցել դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, այդ մասին այսօր նա տեղեկացրեց լրագրողներին:
Պատգամավորը, սակայն, չբացատրեց, թե ինչու է նման որոշում կայացրել և ասաց, որ մանրամասների մասին կխոսի նոյեմբերի 15-ին:
Հանրապետական կուսակցությունը, հիշեցնենք, երեկ ԳՄ, այնուհետև՝ խորհրդի նիստում որոշել էր մասնակցել ընտրություններին: ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակը գլխավորելու է պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը:

Самвел Фарманян не будет участвовать в парламентских выборах
Депутат парламента от фракции Республиканской партии Армении Самвел Фарманян не будет участвовать в предстоящих внеочередных парламентских выборах 9 декабря, об этом сообщил сегодня журналистам С.Фарманян.
Депутат, однако, не объяснил, чем обусловлено принятие такого решения, отметив, что скажет об этом 15 ноября.
Напомним, накануне Республиканская партия Армении во время заседания Исполнительного органа и Совета РПА приняла решение участвовать в парламентских выборах. Пропорциональный список РПА возглавит экс-министр обороны Виген Саркисян.