Լարսի անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով. ռուսական կողմում հերթը 2-2,5 կմ է. ՀՀ ԱԳՆ
Լարսի անցակետում՝ ռուսական հատվածում, հերթը կազմում է 2-2,5 կմ, անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
«Հերթի գոյացումը հիմնականում բեռնատարներին է վերաբերում, իսկ վրացական կողմից ստացված տեղեկություններով՝ կցորդիչներով և կիսակցորդիչներով մեքենաների անցումը Գուդաուրի-Կոբի հատվածում արգելվում է, ինչը պայմանավորված է եղանակային վատ պայմաններով», - ասաց Աննա Նաղդալյանը՝ նշելով, որ այս առումով կարող են որոշակի սահմանափակումներ լինել Հայաստան-Վրաստան անցակետում, որտեղ բեռնատարների մուտքը որոշակիորեն սահմանափակվում է:

The queue in the Russian sector of Lars border check-point makes 2-2.5 km, spokesperson of Armenian Foreign Ministry Anna Naghdalyan said at a briefing today, stressing that the check-point has passed to accelerated working regime.
“The queue involves mainly trucks. The Georgian side says vehicles with trailers or semi-trailers are not allowed to pass Gudauri-Kobi sector due to unfavorbale weather conditions,” Naghdalyan said, adding that the traffic of some vehicles is restricted on Armenian-Georgian border.