Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ  Արգենտինական կենտրոն   կբացվի
Կոնվերս Բանկը կֆինանսավորի Երևանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանում Արգենտինական կենտրոնի բացման աշխատանքները: Այս նպատակով կնքվել է համագործակցության հուշագիր:
Հուշագրով Կոնվերս Բանկը ստանձնել է Արգենտինական կենտրոնի բացման նպատակով դասասենյակի նորոգման, տեխնիկական համալրման և կահավորման ծախսերը:
«Կրթական միջավայրի ձևավորման, զարգացման և խրախուսման  ծրագրերին մասնակցությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղություններից  է: Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանում Արգենտինական կենտրոնի հիմնադրումը Կոնվերս Բանկի կողմից ֆինանսավորվող հերթական նախաձեռնությունն է, որի նպատակը այդ ԲՈՒՀ-ում պայմանների և կրթության որակի բարելավումն է, հայ-արգենտինական միջմշակութային կապերի խորացումը»,-ասաց Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:
Մասնավորապես,  2018թ Կոնվերս Բանկի  աջակցությամբ անցկացվել է Պատանի քիմիկոսների համահայկական մրցաշարը, Գյումրիում բարելավվել են  երկու դպրոցների կրթական պայմանները, ինչպես նաև Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ << Սևան ստարտ ափ 2018>>-ի շրջանակներում ֆինտեխ գաղափարների մրցույթ է անցկացվել:
«Սա բացառիկ դեպք է, երբ կրթական և միջմշակութային կապերի խորացմանը միտված նախաձեռնությունը իրականացվում է բիզնես կառույցի՝ Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ: Արգենտինական կենտրոնի բացումը համալսարանին հնարավորություն կտա կրթական գործընթացում ներառել  Արգենտինայից հրավիրված մասնագետներ, կնպաստի  հայ-արգենտինական կրթական, մշակութային կապերի զարգացմանը»,- իր խոսքում ասաց Երևանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ռեկտոր Կարինե Հարությունյանը:
Արգենտինական կենտրոնում նորոգման աշխատանքները արդեն սկսվել են: Բացումը նախատեսվում է հաջորդ տարեսկզբին:

Конверс Банк профинансирует открытие Аргентинского центра
Конверс Банк профинансирует открытие Аргентинского центра в Ереванском государственном университете языков и социальных наук имени Валерия Брюсова. С этой целью подписан меморандум о сотрудничестве.
В соответствии с меморандумом, Конверс Банк принял обязательство по оплате расходов на ремонт, техническое оснащение и меблировку аудитории для Аргентинского центра.
“Участие в программах формирования, развития и  поощрения образовательной среды является одним из важнейших направлений корпоративной социальной ответственности Конверс Банка. Основание Аргентинского центра в Ереванском государственном университете языков и социальных наук имени Валерия Брюсова - очередная инициатива, финансируемая Конверс Банком, направленная на повышение качества образования и условий образования в университете и на укрепление армяно-аргентинских межкультурных связей”, - сказал Артур Акопян, Генеральный исполнительный директор Конверс Банка.
В частности, при поддержке Конверс Банка в 2018г. был проведен Всеармянский турнир юных химиков, в двух школах Гюмри были улучшены условия обучения, а также по инициативе и при поддержке Конверс Банка в рамках “Севан Стартап Саммита 2018” состоялся конкурс финтех-идей.
“Это исключительный случай, когда инициатива, направленная на углубление образовательных и межкультурных связей, реализуется при поддержке бизнес-структуры - Конверс Банка. Открытие Аргентинского центра позволит Университету привлекать приглашенных из Аргентины специалистов к образовательному процессу и будет способствовать  развитию армяно-аргентинских образовательных и культурных связей”, - отметила Карине Арутюнян, Ректор Ереванского государственного университета языков и социальных наук имени  Валерия Брюсова.
В Аргентинском центре ремонтные работы уже начались. Открытие запланировано на начало следующего года.