Մենք խնդիր ունենք երկրորդ տեղն ընկնելու, դրա համար ենք պայքարելու. Էդմոն Մարուքյան
Յուրաքանչյուր քաղաքական համակարգում ընդդիմությունը ապագա իշխանությունն է, լրագրողների հետ զրույցում պնդեց «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը՝ նշելով, որ քաղաքացիները Հանրապետականին այդ դերում չեն տեսնում:
«ՀՀԿ-ից մենք նոր ենք պրծել կամ նոր ենք պրծնում, ոնց կարող ենք ՀՀ քաղացիներս ուզենալ, որ ՀՀԿ-ն լինի ապագա իշխանություն: Չի կարող այդ ճանապարհն անցած քաղաքական միավորը լինի ապագա իշխանություն», - ասաց Մարուքյանը:
Խոսելով ընտրությունների արդյունքում խորհրդարանում հայտնվելու իրենց հնարավորությունների մասին՝ Մարուքյանն ասաց, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը բարիեր հաղթահարելու խնդիր չունի.

Задача партии «Светлая Армения» в том, чтобы занять в парламенте второе место – Эдмон Марукян
В любой политической системе оппозиция – это будущая власть, заявил сегодня журналистам депутат парламента от фракции «Елк» Эдмон Марукян, отметив, что граждане страны не видят Республиканскую партию Армении в этой роли.
«Мы только избавились от РПА или только избавляемся, как можем мы – граждане Армении хотеть, чтобы РПА стала властью в будущем. Политическая сила, прошедшая такой путь, не может стать будущей властью», - сказал Эдмон Марукян.
Касаясь возможности возглавляемой им партии оказаться в парламенте по итогам выборов, Эдмон Марукян заявил, что у партии «Светлая Армения» нет проблем с преодолением проходного барьера.