Նիկոլ Փաշինյանը միջնորդություն է ներկայացրել նախագահին՝ պարգևատրել Սիմոն Մարտիրոսյանին ու Գոռ Մինասյանին
16/11/2018 12:52
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ նախագահին՝ Սիմոն Մարտիրոսյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով, իսկ Գոռ Մինասյանին Երախտագիտության մեդալով պարգևատրելու համար։
Հիշեցնենք՝ Թուրքմենստանում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Սիմոն Մարտիրոսյանը երկամարտում ցույց տալով 435 կգ արդյունք՝ նվաճեց աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը:
Հայաստանի ներկայացուցիչներին 8 տարի չէր հաջողվում նվաճել աշխարհի չեմպիոնի կոչումը:
Գոռ Մինասյանն էլ երկամարտի 450 կգ արդյունքով նվաճեց Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալ:

Armenia’s acting PM applies to President for granting medals to weightlifters Simon Martirosyan and Gor Minasyan
16/11/2018 12:59
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan has applied to President of Armenia for granting weightlifters Simon Martirosyan 2d degree medal for “Services to the Homeland” and Gor Minasyan Medal of Gratitude.
Simon Martirosyan has become world champion in the championship in Turkmenistan. Gor Minasyan received the silver medal of the World Championship.