Պառլամենտում կա վախ և քծնանք. բոլորը քննադատում են ՀՀԿ-ին՝ իրենց ընդդիմություն հայտարարելով. Սամվել Նիկոյան
17/11/2018 12:23
ՀՀԿ-ն կարող է լինել ամենալավ ընդդիմությունը, որովհետև ունի ներուժ ու փորձառություն, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ ԳՄ անդամ Սամվել Նիկոյանը, ով չի առաջադրվել արտահերթ ընտրություններին:
«Մենք ուշադիր ենք լինելու արտաքին քաղաքական հարցերին, ղարաբաղյան հարցին, մեր երկրի համար արժեհամակարգային հարցերին ու մեր տեսակետները անպայման հայտնելու ենք: Այս ամբողջ ժամանակահատվածը ցույց տվեց, որ դրա անհրաժեշտությունը կա: Մենք կարծում ենք, որ մենք ասելիք ունենք, մեր փորձը, գիտելիքները և հմտությունը անհրաժեշտ է մեր ժողովրդին և ինչու ոչ մեր իշխանություններին», - ասաց նա:
Միկոյանի խոսքով՝ այսօր քաղաքական դաշտում բոլորը հարվածում են ՀՀԿ-ին՝ իրենց ընդդիմություն հայտարարելով:
«Ընդդիմության ընդդիմություն չի լինում: Մի մասը քծնում է իշխանություններին, մի մասը վախենում է իշխանություններից ու վախենալով հանդերձ՝ քծնում է: Եթե այս ժամանակ ուշադիր եք եղել քննարկումներին պառլամենտում, ակնհայտ է, որ կա վախ և քծնանք: Իսկական, ռեալ իրական ընդդիմությունը այսօրվա գործող իշխանություններին, բոլորի համար պարզ է՝ Հանրապետական կուսակցությունն է», - նշեց Նիկոյանն՝ ասելով, որ ՀՀԿ-ն հավականում է լինել երկրորդ քաղաքական ուժը խորհրդարանում:

В парламенте царят страх и раболепство: все критикуют РПА, провозгласив себя оппозицией – Самвел Никоян
17/11/2018 13:20
Республиканская партия Армении может стать самой хорошей оппозицией, поскольку обладает потенциалом и опытом, заявил сегодня журналистам член Исполнительного органа РПА Самвел Никоян, который не участвует в этих парламентских выборах.
«Мы будем внимательны к внешнеполитическим вопросам, карабахскому вопросу, к касающимся нашей системы ценностей вопросам и обязательно выскажем нашу точку зрения. Весь этот период продемонстрировал, что в этом есть необходимость. Мы считаем, что нам есть что сказать, наш опыт, знания и умения необходимы нашему народу и, почему бы нет, нашим властям», - сказал Самвел Никоян.
По словам Никояна, сегодня на политическом поле все, кому не лень, критикуют РПА, провозгласив себя оппозиция.
«Оппозиции против оппозиции не бывает. Одна часть просто раболепствует перед властью, а другая часть – боится власти и вместе с тем, что боится, раболепствует. Если в этот период вы были внимательны к обсуждениям в парламенте, то очевидно, что там царят страх и раболепство. Всем ясно, что сегодня настоящая, реальная оппозиция против действующих властей – Республиканская партия», - заявил Самвел Никоян, отметив, что Республиканская партия претендует стать второй политической силой в парламенте.