Արտագնա աշխատողների հարկման մեխանիզմ գործող կառավարությունը չի քննարկում. վարչապետի պաշտոնակատար
Արտագնա աշխատողների հարկման մեխանիզմ գործող կառավարությունը չի քննարկում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով արտագնա աշխատողներին հարկելու մասին հարցին։
«Քննարկվել է համընդհանուր հայտարագրման գաղափարը․ բազմաթիվ երկրների հետ ունենք կրկնակի հարկումը բացառող օրենքներ, հիմա բոլորի հետ ենք ուզում ունենալ, որ մի պարագայում կրկնակի չենք հարկի, բայց ուզում եմ ասել, որ այդ գաղափարը նույնիսկ թղթի վրա մի տող գրված չէ, առհասարակ, մեր կուսակցության սկզբունքը հետևյալն է՝ չկա գաղափար, որը ենթակա չէ քննարկման», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատարը ընդգծեց՝ չի կարող այնպես լինել, որ առաջնային հարկ վճարող 350 հազար վճարող հարկատուները հոգան երկրի անվտանգության, կրթության և պետական ողջ ապարատի ծախսերը։

Armenian government not to tax migrant workers: Acting PM
The Armenian government is not discussing mechanism to tax migrant workers, acting Prime Minister Nikol Pashinyan said today speaking about the taxation of transfers.
“The general declaration idea has been discussed, with many countries we have many laws excluding double taxation, now we want to have it with all countries, to exclude double taxation in general,” he said, adding that all ideas are being discussed.
The acting PM stressed that the 350,000 primary tax payers should not bear the whole responsibility for country’s security, education, and all state apparatus.