Հայաստանի քաղաքացու վիզը պետք է ծուռ չլինի, ժողովուրդը հաղթել է. Նիկոլ Փաշինյան
Մեր ամենամեծ խնդիրն է ճեղքել մեր խեղճությունը, հուսահատության զգացումը, Աշտարակում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք ճեղքել ենք այդ հուսահատության զգացումը, ժողովուրդը հաղթել է, բայց ժողովուրդը խնդիր ունի իրեն հաղթած զգալ տնտեսական առումով ու մենք ասում ենք, որ քաղաքական այս հեղափոխությանը պետք է հաջորդի տնտեսական հեղափոխությունը», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ Հայաստանը պետք է դարձնել ծաղկուն երկիր։
«Մեր մեծագույն առաքելությունն է հող դառնալ մեր ժողովրդի ոտքերի տակ, որ նրանք ամուր կանգնեն մեր վրա, ուղղեն իրենց մեջքը ու պարզ ճակատով, հպարտ քայլեն դեպի հզոր պետություն», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց՝ այլևս պետք չէ հավատալ նրանց, ովքեր փորձում են համոզել, որ հայերը փոքր, խեղճ ու անօգնական ժողովուրդ են։
«Մենք դեռևս փոքրաթիվ ժողովուրդ ենք, բայց մենք մեծ ժողովուրդ ենք, մենք եղել ենք մեծ ժողովուրդ, մենք կանք մեծ ժողովուրդ ու լինելու ենք մեծ ժողովուրդ, որովհետև մեր հոգին հզոր է», - ասաց նա։
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը նշեց, թե Հայաստանին մեծ ապագա է սպասվում։
«Մենք կարողացել ենք այնպես անել, որ այսօր աշխարհի ցանկացած անկյունում Հայաստան ասելիս հասկանում են հզոր, հպարտ ժողովուրդ, որ առանց զոհի կարողացել է անել մի բան, որն ուրիշ երկրներում անցել է տասնյակ հազարավոր զոհերով, իրար մորթելով, իրար կոտորելով», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը շեշտեց՝ Հայաստանի քաղաքացու վիզը պետք է ծուռ չլինի։
«Մենք այլևս չենք աելու մենք քիչ ենք, բայց մեզ հայ են ասում, այլ ասելու ենք՝ մենք շատ ենք ու մեզ հայ են ասում, մենք հզոր ենք ու մեզ հայ են ասում, մենք հաղթող ենք ու մեզ հայ են ասում», - ասաց Ն. Փաշինյանը։

Гражданин Армении не должен быть больше забитым, народ победил – Никол Пашинян
Наша главная задача в преодолении забитости, чувства разочарования, заявил сегодня и.о. премьер-министра Никол Пашинян в Аштараке.
«Мы прорвали это чувство разочарования, народ победил, но у народа есть проблема почувствовать себя победителем в экономическом плане и мы говорим, за этой политической революцией должна следовать экономическая революция», - сказал Пашинян.
Никол Пашинян отметил, что Армению нужно превратить в процветающую страну.
«Наша величайшая миссия – стать той почвой для народа, на которую он крепко встанет, выпрямит спину и с открытым лбом, гордо будет идти к построению мощного государства», - сказал он.
Он подчеркнул, что не нужно больше верить тем, кто пытается уговорить, что армяне маленький, забитый и беспомощный народ.
«Мы пока малочисленный народ, но мы великий народ, мы были, есть и будем великим народом, так как у нас мощный дух», - сказал он.
И.о. премьер-министра отметил, что Армению ждет большое будущее.
«Мы должны суметь сделать так, чтобы в любом уголке мира, говоря Армения, понимали под этим гордый народ, который без жертв смог совершить то, что в десятке тысяч других стран осуществлялось с десятками тысячами жертв, убивая друг друга», - сказал Никол Пашинян.
И.о. премьер-министра отметил, что гражданин Армении не должен ходить с прогнутой спиной.
«Мы больше не будем говорить, что нас мало, но мы – армяне, а будем говорить – нас много, и нас называют армяне, мы сильные и нас называют армяне, мы победители и нас называют армяне», - сказал Пашинян.