Դեժավյու է ինձ մոտ, գալիս են իշխանության ու սկսում նախկին իշխանությունների բառապաշարն օգտագործել. Արմեն Ռուստամյան
21/11/2018 15:02
ԱԺ Դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը ևս կարծում է, որ օրերս Գեղարքունիքի մարզ աշխատանքային ժամին կատարած այցի ընթացքում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը քարոզչություն է արել այն դեպքում, երբ նախընտրական քարոզարշավը Հայաստանում դեռ չի մեկնարկել։
«Այո՛, այդ այցելության ընթացքում եղել են, հնչել են արտահայտություններ, որոնք քարոզ են նշանակում, մասնավորապես, այն պահը, որ ձայն պետք է տաք մեզ, որպեսզի մենք շարունակենք այն, ինչ սկսել ենք, ավարտին հասցնենք Ազգային ժողովի ձևավորման գործընթացը։ Ի՞նչ է դա նշանակում, նշանակում է, որ ձայն պետք է տան Նիկոլ Փաշինյանի ուժին։ Էլ քարոզչությունը ո՞նց է լինում», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ռուստամյանը։
Նրա կարծիքով՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պարտավոր է արձագանքել այդ ամենին։
Դիտարկմանը, թե իշխանությունն ասում է, որ աշխատանքային ժամին մարզային այցելություն է կատարել, Ռուստամյանն արձագանքեց՝ հիշելով անցյալը. «Նույն բանն ասում էր, երբ Փաշինյանն ընդդիմություն էր և ասում էր մյուս վարչապետների մասին, ովքեր այցելում էին մարզեր ու նրանք էլ նույն ձևով պատասխանում էին։ Գիտեք՝ այս ամենը դեժավյու է ինձ համար դառնում։ Գալիս են իշխանության ու սկսում են նույն բառապաշարն օգտագործել, ինչպես նախկին իշխանություններն էին օգտագործում։ Մի քիչ գոնե դրանից զգուշանան, որովհետև այդ նույն պարզաբանումները լսել ենք նախորդ վարչապետերից»։
Նշենք, որ երեկ ՀՀԿ-ն ևս տարածել էր հայտարարություն՝ քննադատելով վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին, որ վերջինն աշխատանքային ժամին զբաղվում է նախընտրական քարոզչությամբ։

Армен Рустамян: У меня возникает ощущение дежавю – как только приходят к власти начинают использовать лексикон прежних властей
21/11/2018 16:42
Руководитель парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян также считает, что и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян во время недавнего визита в рабочее время в Гегаркуникскую область занимался агитацией в том случае, когда предвыборная кампания в Армении еще не стартовала.
«Да, во время этого визита были и звучали высказывания, которые означают агитацию, в частности то, что "должны проголосовать за нас, чтобы мы продолжили то, что начали, довели до конца процесс формирования Национального Собрания". Что это значит – должны отдать голоса в пользу партии Никола Пашиняна? А какой еще бывает агитация», - заявил сегодня на брифинге Армен Рустамян.
По его мнению, Центральная избирательная комиссия обязана отреагировать на все это.
На замечание, власти заявляют, что областной визит был в рабочее время, Армен Рустамян ответил, вспомнив прошлое: «Тоже самое говорил Никол Пашинян, когда был оппозицией в адрес других премьер-министров, которые посещали области, и они отвечали точно также. Вы знаете, от всего этого у меня возникает дежавью. Как только приходят к власти, начинают использовать тот же лексикон, который был у прежней власти. Хоть немного остерегались бы этого, поскольку такие же объяснения мы слышали от прежних премьер-министров».
Отметим, что вчера Республиканская партия Армении распространила заявление, критикуя и.о. премьер-министра Никола Пашиняна за то, что он в рабочее время занимается предвыборной агитацией.