ՌԴ ԱԳՆ-ն արձագանքել է ամերիկյան նոր պատժամիջոցներին
ՌԴ ԱԳՆ-ն արձագանքել է ԱՄՆ նոր պատժամիջոցներին, որոնք կիրառվել են ռուսական երկու ընկերությունների նկատմամբ, որոնք նավթ են մատակարարել Սիրիայի իշխանություններին:
«Նավթի մատակարարումների վերաբերյալ մեղադրանքներ ներկայացնելու փորձերը, կարծես, ահաբեկիչներին աջակցության մասին և երկիրը վերականգնելու փորձերին խանգարելու հայտարարություն լինի, որի բազմաթիվ բնակիչներ զրկված են էլեկտրաէներգիայից և ջերմությունից», - ասվում է ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ:
Նախօրեին ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը 6 ֆինանսական անձի և երեք կազմակերպության է ներառել իր պատժամիջոցների ցանկում՝ Սիրիային նավթ մատակարարելու համար:

В МИД отреагировали на новые санкции США
В МИД отреагировали на новые санкции США, которые были введены против двух российских компаний за поставки нефти властям Сирии.
«Попытки предъявлять обвинения в содействии снабжению нефтью Сирии, чьи вооружённые силы восьмой год ведут борьбу с террористической агрессией, выглядят как заявление о поддержке террористов и одновременно стремление помешать восстановлению разорённой страны, многие жители которой лишены света и тепла», — говорится в сообщении на сайте МИД.
Накануне Министерство финансов США внесло в санкционный список шесть физических лиц и три организации за содействие в поставках нефти правительству Сирии.