Փաշինյանը հայտարարել է Հայաստանում հայկական հեռուստացույցեր արտադրելու մասին (Տեսանյութ)
Այսօր երևանյան քայլերթի ժամանակ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում շուտով հայկական հեռուստացույցների արտադրություն կստեղծվի։
Նա, խոսելով ընտրություններից հետո տնտեսության ոլորտում իրականացվելիք հեղափոխության մասին, ասաց, որ շուտով Հայաստանում մի շարք գործարաններ կբացվեն, բայց չմանրամասնեց։
«Ես, իմիջիայլոց, ասել էի, որ Մերձավանում կենցաղային տեխնիկայի արտադրություն է բացվելու։ Հույս ունենք, որ հեռուստացույցների և կենցաղային տեխնիկայի հայկական բրենդը հաջողություն կունենա։ Մենք ամեն ինչով կաջակցենք, որ տեղի ունենա», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նաև տեղեկացրեց, որ տեքստիլի արտադրության ոլորտում աշխուժություն կա և շուտով Շիրակի մարզում տեքստիլի արտադրություն է բացվելու։

Никол Пашинян сообщил о производстве армянских телевизоров в Армении
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил сегодня в ходе ереванского шествия, что вскоре в Армении будет открыто предприятие по производству армянских телевизоров.
Говоря о предстоящей после парламентских выборов экономической революции, он отметил, что в Армении будут открыты ряд заводов, однако не уточнил какие.
«Я, кстати, говорил, что предприятие по производству бытовой техники откроется в Мердзаване. Надеюсь, что у армянского бренда по производству телевизоров и бытовой техники будет успешное будущее. Мы поспособствуем тому, чтобы это произошло», - сказал Никол Пашинян.
Он также сообщил, что в текстильной промышленности отмечается подъем и вскоре в Ширакской области Армении откроется новый текстильный завод.