Երկու տարի հետո նորից պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք. Վարուժան Ավետիսյան (Տեսանյութ)
«Հատուկ խորհուրդ կա այս հանգամանքի մեջ։ Վերջապես, մեր քաղաքացիական պայքարի այն հանգրվանում ենք, որ կարողանում ենք մասնակցել Ազգային ժողովի ընտրություններին։ Ընտրություններ, որ չնայած իրենց բազմաթիվ թերություններին և բացթողումներին, շատ հուսադրող են և խոստանում են լինել լեգիտիմ, ինչպես նաև զգալի չափով արտացոլելու մեր ժողովրդի կամքը», - հայտարարեց կուսակցության առաջին համար Վարուժան Ավետիսյանը։
Նա նշեց, թե առաջիկա երկու տարին պատկերացնում են որպես անցումային փուլի ժամանակահատված, հետևաբար նաև առաջիկա խորհրդարանը պատկերացնում են որպես անցումային խորհրդարան։
«Մենք հենց այդպիսի ծրագիր ենք ներկայացրել, և մեր կարծիքով՝ Ազգային ժողովը երկու տարի հետո այլևս պետք է ամփոփած լինի իր անցումային փուլի անելիքը և նորից պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք։ Նախատեսում ենք, որ այդ ընթացքում պետք է ընդունվի նոր Սահմանադրություն և հենց դրա հիմքով պետք է լինեն նոր, արտահերթ ընտրություններ», - նշեց Ավետիսյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց, որ ժողովուրդը լինելու է ակտիվ, իսկ ովքեր դեռ տատանվում են, կոչ արեց լինել շատ ակտիվ։

Sasna Tsrer believes new early elections to be needed in two years
“There is a special symbol in this circumstance. Finally we have reached the phase of civil fight, we are able to participate in the National Assembly elections. Elections, which despite having flaws and shortcomings, are quite encouraging and promise to be legitimate, and express the will of our people,” Varuzhan Avetisyan, No 1 in the party’s list, said.
He noted that as to them the first two years will be transitional period, thus they consider the upcoming parliament to be transitional too.
“Our program is based on it. Our opinion is that during these two years the NA should sum up its activities of the transitional period and other snap elections must be conducted. During this period we expect adoption of new Constitution on the basis of which the new snap elections will take place,” Avetisyan said.