Երկու տարի հետո նորից պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք. Վարուժան Ավետիսյան (Տեսանյութ)
«Հատուկ խորհուրդ կա այս հանգամանքի մեջ։ Վերջապես, մեր քաղաքացիական պայքարի այն հանգրվանում ենք, որ կարողանում ենք մասնակցել Ազգային ժողովի ընտրություններին։ Ընտրություններ, որ չնայած իրենց բազմաթիվ թերություններին և բացթողումներին, շատ հուսադրող են և խոստանում են լինել լեգիտիմ, ինչպես նաև զգալի չափով արտացոլելու մեր ժողովրդի կամքը», - հայտարարեց կուսակցության առաջին համար Վարուժան Ավետիսյանը։
Նա նշեց, թե առաջիկա երկու տարին պատկերացնում են որպես անցումային փուլի ժամանակահատված, հետևաբար նաև առաջիկա խորհրդարանը պատկերացնում են որպես անցումային խորհրդարան։
«Մենք հենց այդպիսի ծրագիր ենք ներկայացրել, և մեր կարծիքով՝ Ազգային ժողովը երկու տարի հետո այլևս պետք է ամփոփած լինի իր անցումային փուլի անելիքը և նորից պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք։ Նախատեսում ենք, որ այդ ընթացքում պետք է ընդունվի նոր Սահմանադրություն և հենց դրա հիմքով պետք է լինեն նոր, արտահերթ ընտրություններ», - նշեց Ավետիսյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց, որ ժողովուրդը լինելու է ակտիվ, իսկ ովքեր դեռ տատանվում են, կոչ արեց լինել շատ ակտիվ։

Будущий парламент станет временным, считают в партии «Сасна црер»
«В этом есть особый символ. Наконец, мы достигли в нашей политической борьбе того, что можем участвовать в парламентских выборах. Выборы, которые несмотря на многочисленные недостатки и упущения, очень обнадеживают и обещают быть легитимными, а также будут отражать волю нашего народа», - заявил возглавляющий список партии Варужан Аветисян.
Он отметил, что представляет два первых года в качестве переходного периода и, следовательно, будущее Национальное Собрание – также как переходный парламент.
«Мы представили именно такую программу и по нашему мнению, Национальное Собрание через два года должно обобщить свой переходный период, и мы должны снова пойти на внеочередные парламентские выборы. Предусматриваем, что за это время должна быть принята новая Конституция и именно на ее основе должны состояться новые внеочередные выборы», - сказал он.
Он выразил убеждение, что народ проявит активность, и призвал тех, кто все еще сомневается, быть активным.
Варужан Аветисян также призвал быть бдительным, не поддаваться соблазнам и не допускать фальсификаций.