Այսօրվա իշխանությունն Արցախի համար շատ ավելի մեծ վտանգ է, քան՝ Ադրբեջանը. Դավիթ Շահնազարյան
ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Դավիթ Շահնազարյանն առաջիկայում Արցախի հարցով ասուլիս է հրավիրելու:
Այնուամենայնիվ, Դավիթ Շահնազարյանը մեկ նախադասությամբ անդրադարձավ երեկ Սասուն Միքայելյանի հայտարարությանը, որն ասել էր, թե «չեմ վախենում ասել՝ այս հաղթանակը, որ մեր հանրապետությունում կրեցիք դուք՝ հայ ժողովուրդը, ավելի կարևոր էր, քան՝ արցախյան ազատամարտը»:
«Այն, ինչ ասել է Սասուն Միքայելյանը, իրականում դա քաղաքական ծրագիր է, որը իրականացնում է Նիկոլ Փաշինյանը, այսինքն՝ իշխանությունն Արցախի փոխարեն: Սասուն Միքայելյանը ուղղակի արտահայտել է այն, ինչը հանդիսանում է ներկա իշխանությոնների քաղաքականությունը», - ասաց նա:
Դավիթ Շահնազարյանը ասաց, թե պետք է օր առաջ ազատվել այս վարչախմբից:
«Այսօրվա իշխանությունը Արցախի համար շատ ավելի մեծ վտանգ է, քան՝ Ադրբեջանը», - ընդգծեց Դավիթ Շահնազարյանը:

Сегодняшняя власть представляет для Арцаха большую угрозу, чем Азербайджан – Давид Шахназарян
Кандидат в депутаты парламента по списку Республиканской партии, бывший директор Службы национальной безопасности Армении Давид Шахназарян созовет в ближайшее время пресс-конференцию по вопросу Арцаха.
Вместе с тем, Давид Шахназарян обратился одним предложением к заявлению члена предвыборного блока «Мой шаг» Сасуна Микаеляна, который заявил «не побоюсь сказать, что эта победа, которую одержали в нашей стране вы, народ, важнее, чем арцахская освободительная война».
«То, что сказал Сасун Микаелян, в действительности, является политической программой, которую выполняет Никол Пашинян, то есть – власть за Арцах. Сасун Микаелян просто высказал то, что является политикой нынешней власти», - сказал он.
Давид Шахназарян заявил, что нужно как можно раньше избавиться от этого режима.
«Сегодняшняя власть представляет для Арцаха большую угрозу, чем Азербайджан», - подчеркнул Давид Шахназарян.