Բանակի թուլացումը կատարվում է ուղղակի վարչապետի հրահանգով. Դավիթ Շահնազարյան
Բանակի մասին հենց ՀՀԿ-ն է, որ պետք է խոսի, այսօր լրագրողների հեը հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը:
«Բանակի նկատմամբ առաջին օրվանից հարձակումներ են գնում», - ասաց նա:
Շահնազարյանն ասաց, թե իշխանությունը բանակը դարձրել է իր թիրախը:
«Երբ առաջին գծից գեներալներին կանչում են ՀՔԾ ու ինչ-որ սպասեցնում են ժամերով, դա ուղղված է բանակի դեմ, դրա նպատակն է բանակը բերել այն վիաճակին, ինչ վիճակում այսօր ոստիկանությունն է գտնվում», - ասաց նա:
Դավիթ Շահնազարյանն ընդգծեց՝ բանակն այնքան նուրբ օրգանիզմ է, որ պետք է հասկանալ՝ ինչ ես անում բանակի հետ:
«Իսկ այս դասալիքների կառավարությունը դա չի կարող հասկանալ, բանակի թուլացումը կատարվում է ուղղակի վարչապետի հրահանգով», - ասաց Դավիթ Շահնազարյանը:

Армия ослабляется по прямому указанию премьер-министра – Давид Шахназарян
Именно Республиканская партия должна говорить сегодня об армии, заявил сегодня журналистам Давид Шахназарян, участвующий в парламентских выборах Армении по списку Республиканской партии.
«Нападение на армию началось с первого дня», - сказал Давид Шахназарян.
Давид Шахназарян подчеркнул, что нынешняя власть взяла под прицел армянскую армию.
«Когда с передовой генералов вызывают на допрос в Специальную следственную службу и заставляют ждать часами, это просто направлено против армии. Цель этого в том, чтобы довести армию до той же ситуации, в которой сегодня находится полиция», - заявил он.
Давид Шахназарян подчеркнул, что поскольку армия является чувствительным организмом, нужно понимать – что ты делаешь с армией.
«Однако это правительство дезертиров не может понять этого, ослабление армии выполняется по прямому указанию премьер-министра», - сказал Давид Шахназарян.