Հայաստանում 589 մլն դոլար ընդհանուր արժեքով ներդրումային ծրագրեր են քննարկվում. Նիկոլ Փաշինյան
Այս պահին Հայաստանում 589 մլն դոլար ընդհանուր արժեքով ներդրումային ծրագրեր են քննարկվում, այսօր Գավառում նախընտրական հանրահավաքին հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ Քայլը» դաշինքի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իմ ձեռքի տակ ցուցակ է, այստեղ ներդրումային ծրագրերն են, որոնց իրագործումն այս պահին սկսված է Հայաստանի Հանրապետությունում և ընդհանուր առմամբ 589 մլն դոլարի ծրագրեր են քննարկվում», - ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը։
Նա նշեց՝ իր կառավարությունն ամեն ինչ անելու է, որ դրանք բոլորն իրականություն դառնան.
«Միանշանակ աջակցելու ու աջակցելու ենք այդ ծրագրերին ու նրանք էլ օգնելու են, որ Հայաստանում տեղի ունենա տնտեսական հեղափոխությունը», - ամփոփեց «Իմ Քայլը» դաշինքի առաջնորդը։

Investment projects totally amounting to $589 million launched in Armenia: acting PM
Investment projects totally amounting to $589 million have launched in Armenia as of the moment, acting Prime Minister, leader of My Step bloc Nikol Pashinyan stated today during campaign in Gavar.
“I have the list of investment projects with me, the implementation of which has already launched in Armenia, they totally cost $589 million,” the acting PM said.
He stressed that his government will do everything for them to become reality.
“We will assist in the implementation of all the projects which will help economic revolution to happen in Armenia,” My Step bloc leader said.