«Հրապարակ». Աննա Հակոբյանը Բաղրամյան 26-ի «մեկ սենյականոցից» տեղափոխվելու է Մաշտոցի 47
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր է՝ լուրեր են պտտվում, թե Մաշտոցի 47 հասցեի շենքը պատրաստվում են տրամադրել Նիկոլ Փաշինյանի կնոջը՝ Աննա Հակոբյանին, որպես առաջին տիկնոջ նստավայր։ Մինչ մենք մտածում էինք՝ ինչպես և ումից ճշտել այդ տեղեկությունը, երեկ այդ մասին գրեց 168․am-ը։
Հիշեցնենք, որ Մաշտոցի 47-ում առայժմ տեղակայված է ՀՀ նախագահի նստավայրը։ Նախագահականի աշխատակցից հետաքրքրվեցինք՝ ե՞րբ են պատրաստվում տեղափոխվել Բաղրամյան 26։ Ասաց՝ երբ օրենքը կստորագրվի նախագահի կողմից, այն ուժի մեջ կմտնի, այն ժամանակ կխոսենք այդ մասին։ Հիշեցնենք, որ Արմեն Սարգսյանի ընտրվելուց առաջ այս շենքը, որը նախկինում կառավարության ընդունելությունների տունն էր, վերանորոգվել, վերապրոֆիլավորվել էր ՀՀ նախագահական նստավայրի, սակայն որպես նախագահի նստավայր՝ աշխատասենյակների քանակի և շենքի օպտիմալության առումով հարմար չէր։
Հիմա, ըստ էության, «ռակիրովկա» է տեղի ունենալու՝ Աննա Հակոբյանը Բաղրամյան 26-ի «մեկ սենյականոցից» տեղափոխվելու է Մաշտոցի 47։ Չնայած պաշտոնապես այս տեղեկությունը դեռ չի հաստատվել»:

«Грапарак»: Анна  Акопян из своей «однокомнатной» на Баграмяна 26 переедет в здание на Маштоца 47
Газета «Грапарак» пишет, что уже несколько дней муссируются слухи о том, что здание на пр. Маштоца 47 собираются предоставить супруге Никола Пашиняна – Анне Акопян –  в качестве резиденции первой леди.
«Пока мы думали, у кого и как выяснить эту информацию, вчера об этом написала газета «168 жам».
Напомним, на пр. Маштоца 47 пока расположена резиденция президента Армении. Мы поинтересовались у сотрудника президентской резиденции, когда они собираются переехать  в здание на ул. Баграмяна 26. Он ответил: когда закон будет подписан президентом, тогда и поговорим об этом. Напомним, до избрания Армена Саркисяна это здание – в прошлом дом приемов правительства – было отремонтировано и перепрофилировано в резиденцию президента Армении, однако в качестве резиденции президента по количеству кабинетов и в плане оптимизации здания было неудобным.
Сейчас, по сути, происходит «рокировка» – Анна  Акопян из своей «однокомнатной» на Баграмяна 26 переедет в здание на Маштоца 47. Хотя официально эта информация пока не подтверждается», - пишет газета.