Նիկոլ Փաշինյանը երկու աքիլլեսյան գարշապար ունի՝ արտաքին քաղաքականությունն ու Արցախի հարցը. Արմեն Աշոտյան
06/12/2018 12:56
Արտաքին քաղաքականությունը Նիկոլ Փաշինյանի աքիլլեսյան գարշապարներից մեկն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանի երկրորդ աքիլլեսյան գարշապարը, ինչն ապացուցվեց նաև երեկ Հանրայինի եթերում, Արցախի հարցն է։ Նա ունի առնվազն երկու աքիլլեսյան գարշապար՝ աջ և ձախ, մեկն՝ արտաքին քաղաքականությունն է, մյուսը՝ Արցախյան հակամարտության կարգավորումը», - ասաց Արմեն Աշոտյանը։
Նա կարծիք հայտնեց, որ Հանրայինի բանավեճի ընթացքում «Վիգեն Սարգսյանը շատ արագ մերկացրեց գիտելիքի, փորձի և տեսլականի բացակայությունը վարչապետի մոտ»։
«Եթե իրենք կարծում են, որ հայ-ռուսական հարաբերությունների ճիշտ մակարդակն է, երբ Ռուսաստանի նախագահը կամ արտգործնախարարության մամուլի խոսնակը առնվազն սխալ են հանում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններն, առնվազն մեղադրում են և տարակուսելի են համարում մեր վարչապետի հարաբերություններն, ապա այդ այդ մակարդակը գուցե հարիր է գործող վարչակազմին, բայց ոչ երբեք հայ-ռուսական ռազմավարական, բարեկամական հարաբերություններին», - ասաց Արմեն Աշոտյանը։

Армен Ашотян: У Никола Пашиняна есть две ахиллесовы пяты – внешняя политика и урегулирование карабахского конфликта
06/12/2018 14:37
Внешняя политика является одной из ахиллесовых пят Никола Пашиняна, заявил сегодня журналистам заместитель председателя Республиканской партии Армен Ашотян.
«Второй ахиллесовой пятой Никола Пашиняна, что подтвердилось также вчера в эфире Общественного телевидения Армении, вопрос Арцаха. У него есть как минимум две ахиллесовы пяты – правая и левая: одна – внешняя политика, другая – урегулирование карабахского конфликта», - заявил Армен Ашотян.
Он выразил мнение, что во время публичных дебатов «Виген Саркисян очень быстро разоблачил отсутствие знаний, опыта, и концепции у премьер-министра».
«Если они считают, что правильный уровень армяно-российских отношений, когда президент России или пресс-секретарь министерства иностранных дел считают как минимум ошибочными заявления Никола Пашиняна, как минимум обвиняют его и считают вызывающими недоумение заявления нашего премьера, то этот уровень, возможно, достоин действующего режима, но ни в коем случае не армяно-российских стратегических, дружественных отношений», - сказал Армен Ашотян.