Պրոֆեսիոնալ չեմ համարում, առանց ներմուծման գինն իմանալու, հայտարարել, որ հնարավոր է գազի գինը 30 տոկոսով իջեցնել. Բաղրամյան
06/12/2018 12:32
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը դժվարանում է գազի սակագնի նվազման հստակ չափ նշել:
Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում նախարարի պաշտոնակատարը, անդրադառնալով նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում որոշ քաղաքական ուժերի հայտարարությանը, թե գազի սակագինը հնարավոր է 30 տոկսով իջեցնել, արձագանքեց.
«Գազի սակագինը կախված է նրանից, թե ինչ ներմուծման գին այն կունենա: Երբ հայտարարում են, առանց իմանալու ներմուծման գինը, մի քիչ ոչ պրոֆեսիոնալ եմ համարում: Երբ գինն ունենան, այդ ժամանակ էլ կարող ենք կողմնորոշվել»:
Ճշտող հարցին, թե որքանո՞վ է առաջիկայում հնարավոր իջեցնել գազի սակագինը, Բաղրամյանն ասաց.
«Բանակցությունների արդյունքում կտեսնենք»:

Гарегин Баграмян: Считаю непрофессиональным заявлять о возможности снижении тарифа на 30%, не зная цену импорта газа
И.о. министра энергетических структур и природных ресурсов Армении Гарегин Баграмян затрудняется точно сказать, в каком размере будет снижен тариф на газ.
В беседе с журналистами после заседания правительства и.о. министра, касаясь заявления некоторых политических сил во время предвыборной кампании о том, что тариф на газ можно снизить на 30%, ответил:
«Тариф на газ зависит от того, какую цену будет иметь импортируемый газ. Если делают подобные заявления, не зная цену импорта газа, считаю это немного непрофессиональным. Мы сможем сориентироваться тогда, когда будем знать эту цену».
На уточняющий вопрос, насколько в дальнейшем может быть снижен тариф на газ, Гарегин Баграмян ответил: